Strona główna Artykuł sponsorowany Najpowszechniejsze mity na temat samochodów hybrydowych

Najpowszechniejsze mity na temat samochodów hybrydowych

0
Przy rosnących cenach paliw i coraz bardziej widocznych skutkach zmian klimatycznych, nic dziwnego, że rośnie popularność pojazdów hybrydowych. Technologia ta utorowała drogę do tego, aby faktycznie móc użytkować pojazd czterokołowy przy redukcji negatywnego wpływu na środowisko. Mimo że pojazdy hybrydowe są dostępne dla klientów od ponad 15 lat, wokół nich wciąż krąży wiele mitów. Sprawdź listę tych najczęściej się przewijających w celu ich zdementowania!

Mit 1: „Hybrydy są nudne”
Jest to wyjątkowo dalekie od prawdy. W rzeczywistości hybrydy oferują unikalną „grę”, taką jak jedyne w swoim rodzaju wrażenia z jazdy, z szeregiem angażujących i dynamicznych technologii dostępnych dla kierowcy w wielu pojazdach. Niektóre modele nagradzają przyjazną dla środowiska jazdę punktami na liście, dopóki nie zostaną osiągnięte określone cele, a kierowca zdobędzie trofeum. Inne pojazdy na rynku wykorzystują ekrany z wieloma informacjami, które zapewniają kierowcy wizualne informacje zwrotne na temat osiągów, takich jak użycie silnika oznaczone kolorami, średnia liczba l/100 km, koszty podróży i oszczędności ekologiczne.

Źródło: https://ofertytoyota.pl/

Jeśli to nie brzmi na tyle, by pozostać zainteresowanym, zakres opcji hybrydowych rozszerza się wykładniczo, a wypuszczanych jest coraz więcej sportowych i ekscytujących modeli.

Mit 2: „Hybrydy są powolne”
Trzeba przyznać, że kiedy hybrydy zostały po raz pierwszy wypuszczone na rynek, oszczędność paliwa przewyższyła wszelkie zapotrzebowanie na moc, co spowodowało, że te samochody były dość powolne. Jednak postęp technologiczny pozwolił na tak znaczną poprawę osiągów hybrydy, że nawet niektóre samochody wyścigowe Formuły 1 mogą pochwalić się silnikami hybrydowymi. W przypadku większości hybryd dostępnych na rynku, wspomaganie przyspieszania przez silnik elektryczny o wysokim momencie obrotowym zapewnia osiągi takie same lub lepsze niż ich niehybrydowe odpowiedniki.

Mit 3: „Energia wykorzystana do zbudowania hybrydy niweluje wszelkie korzyści w zakresie efektywności paliwowej”

Zakup pojazdu hybrydowego często motywowany jest chęcią pozytywnego wpływu na środowisko. Jednak niektórzy krytycy twierdzą, że ilość energii wymagana do zbudowania hybrydy i użycie pierwiastków ziem rzadkich w specjalistycznym akumulatorze oznacza, że hybryda ma większy negatywny wpływ na środowisko niż zwykły samochód napędzany paliwem. Tak, produkcja pojazdu hybrydowego wymaga więcej energii i powoduje uwalnianie większej ilości gazów cieplarnianych podczas produkcji. Jednak z perspektywy całego okresu eksploatacyjnego auta przeważy nad tym zmniejszona ilość gazów cieplarnianych emitowanych podczas regularnej jazdy i lepsza wydajność paliwowa. Biorąc wszystko pod uwagę, pojazd hybrydowy jest bardziej ekologicznym wyborem.

Podsumowanie
Jak widać, samochody hybrydowe wcale nie są gorszą wersją aut wykorzystujących jedynie silniki spalinowe. Co więcej, są nowym rozdziałem światowej motoryzacji, gdzie wysokie osiągi i komfort jazdy mogą iść w parze z korzyścią dla środowiska.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSezon curlingowy w Świdnicy ruszył pełną parą
Następny artykułPeron 9 i ¾, czyli magiczne warsztaty w Muzeum Kolejnictwa