Strona główna Sport Siatkówka Pucharowe emocje, w środę do Świdnicy zawita pierwszoligowiec!

Pucharowe emocje, w środę do Świdnicy zawita pierwszoligowiec!

0

Bardzo trudne zadanie czeka już w najbliższą środę, 13 października siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Nasze drugoligowe zawodniczki, które w tym sezonie marzą o awansie na wyższy szczebel rozgrywkowy zagrają na własnym terenie w pierwszej rundzie Tauron Pucharu Polski z bardzo mocnym pierwszoligowcem – Solną Wieliczka!

Nasze najbliższe rywalki to obecnie trzecia siła tabeli rozgrywek I ligi siatkówki kobiet. Drużyna z Małopolski rozegrała jak dotąd trzy mecze o ligowe punkty i w swoim dorobku ma sześć punktów. Wszystko zaczęło się domowego zwycięstwa w wymiarze 3:0 z Energetykiem Poznań, następnie była wyjazdowa porażka 1:3 z Losem Nowy Dwór Mazowiecki i znów wygrana u siebie – tym razem 3:1 z Częstochowianką Częstochowa. W delegacjach ekipie z Solnej zatem na razie w sezonie 2021/2022 idzie znacznie gorzej i nie mamy nic przeciwko, żeby taki stan utrzymał się w środowe popołudnie. Świdniczanki to z kolei reprezentant grupy trzeciej II ligi. Bieżącą kampanię rozgrywkową rozpoczęliśmy od dość niespodziewanej domowej porażki 1:3 z SPS-em Panki, ale w ostatni weekend wszystko wróciło chyba do normy. Podopieczne trenerów Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka pokonały na wyjeździe bez straty seta zespół  Sari Żory.

Spotkanie pierwszej rundy Tauron Pucharu Polski w siatkówce kobiet pomiędzy MKS-em IgnerHome Volley Świdnica a Solną Wieliczka odbędzie się w środę, 13 października. Rozpoczęcie meczu rozgrywanego w hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno zaplanowano na godz. 17.00.

/MDvR/