Strona główna Sport Inne Po raz pierwszy znaleźli swojego pogromcę

Po raz pierwszy znaleźli swojego pogromcę

0

Po dwóch wygranych, koszykarze Domino Polonii Świdnica ponieśli pierwszą porażkę w rozgrywkach III ligi w sezonie 2021/2022. Grający na wyjeździe biało-zieloni musieli uznać wyższość drużyny ZZKK Orzeł Ziębice.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po pierwszych 10 minutach z przodu znajdowali się nasi rywale, którzy wygrywali 18:14. Do przerwy na minimalnym prowadzeniu znajdowali się już podopieczni trenera Marcina Domaradzkiego (35:34). Trzecia odsłona nie odpowiedziała nam na pytanie, kto jest bliższy końcowego triumfu. Koszykarze zagrali na remis 11:11 i przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było 46:45 dla Domino Polonii Świdnica. Decydująca kwarta padła jednak łupem miejscowych. Ziębiczanie wygrali 22:16, a całe spotkanie 67:62.

W decydujących momentach sprawy nie ułatwiła zapewne bardzo krótka ławka świdnickiego zespołu. Trener Domaradzki podczas potyczki z Orłem miał do dyspozycji zaledwie ośmiu zawodników, a do tego pojawiały się problemy z nadmiarem fauli: Kacper Kałużyński (6), a Piotr Cisek (5). Dla porównania w szeregach gospodarzy znajdowało się dwunastu zawodników, z czego punktowało dziewięciu z nich. U nas tej sztuki dokonało zaledwie pięciu graczy.

Świdniczanie w tabeli plasują się na wysokim drugim miejscu, mając w swoim dorobku pięć punktów (dwie wygrane i jedna porażka). Takim samym bilansem może pochwalić się jeszcze trójka innych zespołów – Exact Systems Śląsk Wrocław, KS Basket Legnica i Chrobry XXI Kłodzko. W najlepszej sytuacji znajduje się ekipa Centrum Medycznego Magnolia KKS Siechnice, która jako jedyna legitymuje się kompletem wygranych (2-0). W następnej serii spotkań zespół Domino Polonii Świdnica zagra przed własną publicznością z Chrobrym XXI Kłodzko. Do potyczki dojdzie w niedzielę, 17 października – godz. 17.00, hala na Zawiszowie.

ZZKK Orzeł Ziębice – Domino Polonia Świdnica 67:62 (18:14, 16:21, 11:11, 22:16)

Polonia: Kosmala (17), Soboń (13), Kałużyński (11), Słobodzian (11), Rejek (10), Cisek, Biernat, Poradzisz.

Poprzedni artykułTrzykrotnie oblewano ich klatkę schodową kwasem masłowym. Bezradni lokatorzy apelują do okolicznych mieszkańców i sprawcy [VIDEO]
Następny artykułPucharowe emocje, w środę do Świdnicy zawita pierwszoligowiec!