Strona główna 0_Slider Premierowe zwycięstwo na własnym parkiecie!

Premierowe zwycięstwo na własnym parkiecie! [78 ZDJĘĆ]

0

Po ubiegłotygodniowym triumfie w Żorach na Śląsku, siatkarki drugoligowego MKS-u IgnerHome Volley Świdnica odniosły pierwszą wygraną w sezonie 2021/2022 odnotowaną na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno. Gospodynie pokonały na własnym terenie AZS AWF Hummel Wrocław 3:1, choć łatwo o końcowy sukces wcale nie było.

Pierwszy set nie zwiastował większych kłopotów w tym spotkaniu. Podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka systematycznie zwiększały przewagę i wygrały gładko 25:17. W drugiej odsłonie już tak pewnie i gładko nie było. Miejscowe nie ustrzegły się błędów, dały się nieco rozpędzić rywalkom i w końcówce było nerwowo. Ostatecznie po grze na przewagi górą były biało-zielone, zwyciężając 26:24. Trzecia partia należała już do przyjezdnych, które nie zamierzały rezygnować z walki o końcowy sukces. W tej części gry inicjatywa była po stronie zawodniczek ze stolicy Dolnego Śląska, które górowały na siatce, wygrywając 25:17 i zmniejszając straty. Ambitnie grające wrocławianki po wygranym secie miały chrapkę na doprowadzenie do tie-break’a. Walka była zacięta, ale w końcówce znów więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, pokonując AZS AWF Hummel Wrocław 25:23, a w całym spotkaniu 3:1 w setach.

Wiedzieliśmy, że ten mecz nie będzie należał do łatwych. W zespole z Wrocławia widać wolę walki, zaangażowanie i profesjonalizm, a to są właśnie składowe sukcesu. Tym razem trzy punkty zostają jednak w Świdnicy i to nas cieszy najbardziej – informują włodarze zarząd MKS-u IgnerHome Volley Świdnica.

Nasza drużyna po dwóch zwycięstwach z rzędu pnie się w górę tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. Obecnie zespół MKS-u IgnerHome Volley Świdnica z sześcioma punktami plasuje się tuż za podium – na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Z kompletem dziewięciu „oczek” prowadzi Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, który będzie naszym najbliższym przeciwnikiem. Do konfrontacji dojdzie w kolejną sobotę, 23 października w Wałbrzychu.

3. kolejka grupy trzeciej II ligi siatkarek:
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Volley Chrząstowice 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)
MKS IgnerHome Volley Świdnica – AZS-AWF Wrocław 3:1 (25:17, 26:24, 17:25, 25:23)
Sokół 43 Katowice – Sari Żory 3:1 (25:18, 25:17, 24:26, 25:19)
MKS II Kalisz – SPS Panki 3:0 (25:19, 25:22, 25:16)
NTSK-AZS Nysa – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułFantastyczny bój Szarych Wilków w Kościanie!
Następny artykuł„Może komuś zaje*ię w łeb, może komuś szpica zapodam”. Aresztowano autora gróźb pod adresem prezydent Świdnicy