Strona główna 112 Pożar w Centrum Utylizacji Odpadów

Pożar w Centrum Utylizacji Odpadów [FOTO]

1

Pięć zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej gasi pożar w Centrum Utylizacji Odpadów w Rusku koło Jaroszowa. Ogień pracownicy zauważyli około godziny 10.00.

Fot. OSP Strzegom

– Pożar objął około 10 arów – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z PSP w Świdnicy. – Jeszcze przed naszym przybyciem pracownicy sortowni rozpoczęli akcję gaśniczą. W tej chwili wspierają nas ciężkim sprzętem do odgarniania odpadów.

Jak zapewnia strażak, siły i środki są wystarczające. Nie wiadomo jeszcze, co mogło być przyczyną pożaru, ale niewykluczone, że doszło do samozapłonu.

– Dziś ok. godziny 10:00, w trakcie prac budowlanych doszło do awarii kabla zasilającego, który spowodował zadymienie na terenie składowiska w miejscowości Rusko. Zdarzenie zauważyli pracownicy firmy, którzy niezwłocznie powiadomili o nim Straż Pożarną a także, przy wsparciu Zakładowej Straży Pożarnej, przystąpili do akcji gaśniczej. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Nie odnotowano również zagrożenia ekologicznego. Sytuacja jest opanowana. Zdarzenie nie wpłynęło także na bieżące funkcjonowanie Ekologicznego Centrum Utylizacji – zapewnia Janusz M. Kamiński pełnomocnik zarządu ENERIS ds. komunikacji.

/red./

Poprzedni artykułEpidemiologiczny raport resortu zdrowia
Następny artykułSpotkanie z Michałem Rusinkiem rozpocznie Festiwal Cztery Żywioły Słowa