Strona główna Wydarzenia Po raz 44 turyści spod znaku PTTK spotkają się na Ślęży

Po raz 44 turyści spod znaku PTTK spotkają się na Ślęży

0

W powiecie świdnickim jest ich prawie 500, a łączy ich pasja do dreptania, zwiedzania, wspinania się po górskich szlakach, odkrywania nowych miejsc. Świdnicki Oddział PTTK już w najbliższą niedzielę, 17 października zaprasza swoich członków i sympatyków do udziału w jesiennym zlocie na górze Ślęży.

43. Zlot na Ślęży w 2019 roku. Zdjęcie z archiwum Oddziału PTTK w Świdnicy

Turyści zrzeszeni w PTTK na zlotach spotykają się dwa razy w roku, wiosną na Wielkiej Sowie, jesienią na Ślęży. – I każdy zlot jest oddzielnie numerowany – zaznacza prezes świdnickiego oddziału PTTK Zbigniew Curyl. Wejście na Ślężę, połączone z zabawami i konkursami, będzie miało numer 44. – Mamy za sobą roczną przerwę, spowodowaną pandemią, więc jeden rok został „przeskoczony” – dodaje prezes. Na szczycie góry spotkają się turyści z całego powiatu świdnickiego, zrzeszeni w kołach z bardzo bogatą tradycją. ToKoło PTTK Jedynka, Koło PTTK nr 2 „Wagonowcy”, Koło PTTK „Siódemka”, Świdnickie Koło PTTK „Koło Ślęży”, Koło Turystyczne „TO TU TO TAM” MDK Świdnica, Koło Turystyczne Pszczoły i Trutnie, Koło PTTK Świebodzickie Łaziki, KLUB PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH I GÓRSKICH „Koło przewodników turystycznych”, Koło PTTK Żarodreptaki z Żarowa i Gminne Koło PTTK „TERAZ SUDETY” gminy Świdnica.

– Zainteresowanie turystyką wraz ze wzrostem poziomu życia stale rośnie. Od 10 lat widzimy stały przypływ osób, które wspólnie z nami chcą uprawiać turystykę – mówi Zbigniew Curyl. Jak dołączyć do PTTK-owskiej rodziny, można się dowiedzieć poprzez stronę pttk.swidnica.pl.

/opr. red./