Strona główna 0_Slider Planowano rozbiórkę, ruina wciąż stoi. Co dalej z nieczynnym szaletem przy Wrocławskiej?...

Planowano rozbiórkę, ruina wciąż stoi. Co dalej z nieczynnym szaletem przy Wrocławskiej? [FOTO]

3

Od dostępności środków w budżecie miasta świdnicki magistrat uzależnia podjęcie działań w sprawie nieczynnego od lat szaletu przy ulicy Wrocławskiej. Przymiarki do rozbiórki zaniedbanego obiektu były czynione jeszcze w 2019 roku.

Budynek publicznej toalety powstał w 1970 roku. W ostatnich latach miejski szalet nie funkcjonował, zamiast tego stał się zaułkiem do spożywania alkoholu i zaczął niszczeć. Niewiele lepiej wyglądają sąsiadujące z nim betonowe schody prowadzące do znajdującego się powyżej terenu parkowego. Ich stan pogorszył się na tyle, że trzeba je było zagrodzić barierkami.

W marcu 2019 roku Urząd Miejski za 7,5 tys. złotych zlecił sporządzenie dokumentacji potrzebnej do wyburzenia obiektu. – Umowa zawarta na opracowanie dokumentacji dot. rozbiórki szaletu i schodów pozwoli na oszacowanie kosztów realizacji prac oraz przygotowanie harmonogramu działań – tłumaczyła wówczas Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu. Zaznaczała przy tym, że nie ma planów budowy w tym samym miejscu nowej toalety.

W późniejszym czasie nie podjęto żadnych działań związanych z rozbiórką. Z tego względu o to, jakie działania planuje podjąć Urząd Miejski w sprawie niszczejącego budynku przy Wrocławskiej postanowił ostatnio zapytać jeden ze świdnickich radnych. – Dzisiaj ten szpetny obiekt jest do obejrzenia przez większość kierowców (pieszych także), gdyż jest to miejsce oczekiwania na zmianę sygnalizacji świetlnej – wskazał radny Andrzej Ora. Do interpelacji dotyczącej rozbiórki szaletu odniósł się wiceprezydent Świdnicy. – Informuję iż obecnie nie przewidujemy tam inwestycji. Jeśli w latach następnych pojawią się wolne środki w budżecie miasta, zostaną one przeznaczone na rozbiórkę szaletu – stwierdził w odpowiedzi Jerzy Żądło.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCzyja zguba? [Aktualizacja]
Następny artykułPotrącenie na Alejach Lipowych