Strona główna 0_Slider Peron 9 i ¾, czyli magiczne warsztaty w Muzeum Kolejnictwa

Peron 9 i ¾, czyli magiczne warsztaty w Muzeum Kolejnictwa

0

Jeśli uwielbiacie czytać serię J.K. Rowling lub oglądać przygody Harry’ego Pottera na dużym ekranie i chcielibyście choć na chwilę podejrzeć, jak ten świat wygląda, zapraszamy na peron 9 i ¾, gdzie przyjedzie Hogwarts Express. Z okazji Halloween przygotowujemy mnóstwo ciekawych atrakcji – zachęca Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej i zaprasza na warsztaty już w najbliższą sobotę, 30 października.

Zdjęcie organizatora

Aby opuścić nudny świat mugoli i dostać się do świata Ministerstwa Magii, musicie zdradzić przy wejściu specjalne hasło. Ale aby je zdobyć, musicie na początek zagrać w grę terenową, ponieważ elementy hasła są ukryte przed oczami ciekawskich gapiów w specjalnych parowozach, które niegdyś kursowały do czarodziejskiego świata. Gdy wam się to uda, traficie do magicznego świata Harry’ego Pottera zlokalizowanego w salach ekspozycyjnych Muzeum. Tam wraz z opiekunami spędzicie czas rzucaniu zaklęć, zawodach na miotle, wróżeniu z fusów i laniu wosku, grach czarodziejów, nauce rzucania eliksirów. Spotkanie zakończone będzie biesiadą pełną magicznych smakołyków. Fanów Harrego zachęcamy do przyjścia w przebraniach, aby zrobić sobie wspólne zdjęcie przy peronie 9 i ¾ – zapraszają organizatorzy.

Dodatkową atrakcją będzie przyjazd Parowego Expressu (lokomotywy 555.153 z zabytkowymi wagonami) z Republiki Czeskiej  na bocznicę Muzeum w sobotę 30 października o godz. 13.30 – 15.00). Na wydarzenie nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów, uczestnikiem może zostać każdy. Udział w warsztatach płatny dodatkowo 10 złotych.

Muzeum przy ul. Towarowej 4 w Jaworzynie Śląskiej w weekendy jest czynne od 10.00 do 18.00, sobotnie warsztaty potrwają od 11.00 do 17.00.

/opr. red./

Poprzedni artykułNajpowszechniejsze mity na temat samochodów hybrydowych
Następny artykułModna i elegancka – podkreśl swój styl dzięki ramonesce