Strona główna 0_Slider Od regionalnych specjałów po bombki. Jarmark Wyrobów Tradycyjnych zawitał na świdnicki Rynek...

Od regionalnych specjałów po bombki. Jarmark Wyrobów Tradycyjnych zawitał na świdnicki Rynek [FOTO/VIDEO]

1

Pochodzące od regionalnych producentów miody, sery, konfitury, eko-wyroby, a także rękodzieło. Od wtorku na świdnickim Rynku można nabyć wyroby i zapoznać się z ofertą wystawców z różnych zakątków Dolnego Śląska, którzy prezentują się podczas Jarmarku Wyrobów Tradycyjnych.

Miody pitne i wina z upraw mołdawskich, miody tradycyjne, sery, konfitury, eko-wyroby, wyroby mięsne, galanterię, zabawki, produkty z drewna, czapki, kapelusze czy też zdobione słodycze – to wszystko będzie można kupić na świdnickim Rynku podczas Jarmarku Wyrobów Tradycyjnych – zachęcają świdniccy urzędnicy. Jarmark odbędzie się we wtorek, 5 października i w środę, 6 października w godzinach od 10.00 do 18.00.

Jarmark towarzyszy odbywającemu się w Świdnicy Kongresowi Turystyki Polsko-Czeskiej. Kongres zaplanowany jest w formie tradycyjnego spotkania. Na liście osób, które wygłoszą prelekcje i poprowadzą warsztaty merytoryczne dla uczestników są, m.in.: prof. WSB dr hab. Marek Nowacki, prof. UEW dr Piotr Zawadzki, prof. AWF dr hab. Zygmunt Kruczek, mgr Marek Ciechanowski z Dolnośląskiej Izby Turystyki, prof. UEW dr hab. Piotr Gryszel. Podczas kongresu zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na „Najlepszy produkt i usługę turystyczną polsko-czeskiego pogranicza”. Więcej informacji oraz program wydarzenia na stronie internetowej kongresu.

 

/mn/

Poprzedni artykułZderzenie na krajowej „piątce”. Jedna osoba trafiła do szpitala
Następny artykułPonad 1900 hospitalizowanych w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia o sytuacji epidemicznej