Strona główna 112 Niewybuch na polu

Niewybuch na polu

4

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Ostatnio na niebezpieczne „znalezisko” natrafiono podczas prac rolnych pod Tworzyjanowem.

Wczoraj w godzinach rannych na terenie gminy Marcinowice w miejscowości Tworzyjanów podczas prac rolnych na polu ornym znaleziony został niewybuch. O znalezisku natychmiast został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia niewybuchu w postaci skorodowanego pocisku moździerzowego, pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZderzenie na Kazimierza Wielkiego
Następny artykułPożegnali Zdzisława Grześkowiaka, cenionego nauczyciela i samorządowca