Strona główna Artykuł sponsorowany Nadchodzi Black Friday – czy Polacy świętują ten dzień?

Nadchodzi Black Friday – czy Polacy świętują ten dzień?

0

Coraz mniej czasu zostało do święta fanów wyprzedaży i promocji. Black Friday, bo o tym wydarzeniu mowa, dzieje się co roku i mimo tego, że wydarzenie to narodziło się w Stanach Zjednoczonych, to obecnie dzień ten celebrowany jest przez cały świat, również Polskę. Święto obchodzone jest zawsze w ostatni piątek listopada, a w tym roku wypadnie on na 26.11 – co oznacza, że został raptem miesiąc do ulubionego święta wielu z nas.

Kochamy robić zakupy podczas Black Friday

Ciężko kłócić się z liczbami – w Polsce, to święto jest niesamowicie popularne i z roku na roku zyskuje na znaczeniu. Ogromny skok zainteresowania zauważyć można było w roku 2018 – wtedy, sprzedaż w sklepach internetowych wzrosła o ponad 300 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Widać to też w samym internecie – pod koniec października pojawia się coraz więcej tekstów na temat tego wydarzenia, fraza Black Friday jest też znacznie częściej wyszukiwana.

Polacy zdecydowanie częściej jednak decydują się na zakupy przez internet – oczywiście, ma to też związek z sytuacją panującą w kraju i na świecie, ale wiele osób twierdzi także, że zakupy online są po prostu wygodniejsze i łatwiejsze. W 2020 roku ponad 80% ludzi biorących udział w tym święcie planowało zakupy robić głównie przez internet, jedynie w niektórych przypadkach udając się do sklepów stacjonarnych (gdy np. przedmiot potrzebny był szybko, a czas wysyłki nie był komuś na rękę). Robiąc zakupy w internecie mamy też łatwy dostęp do różnych stron z promocjami. Miejscem, które oferuje kody rabatowe jest Promo-codes – korzystając z tej strony, dowiesz się o najlepszych trwających promocjach i będziesz mógł zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy podczas Czarnego Piątku!

Porady na tanie kupowanie

Tych można by wypisać wiele, ale chcemy skupić się na tych najskuteczniejszych. Pierwszym krokiem, który wykonać należy jeszcze przed Black Friday, jest spisanie produktów, które chcemy kupić – razem z ich cenami, najlepiej z kilku różnych sklepów. Taką listę zrobimy wygodnie w aplikacji na telefon czy w naszej przeglądarce internetowej. Robiąc zakupy podczas tego święta, kupuj tylko rzeczy z listy – nie daj się skusić niepotrzebnym czy drogim przedmiotom. Ustal też, ile chcesz wydać maksymalnie za każdy produkt – jeżeli zniżka będzie niższa, niż się spodziewałeś, nie wydawaj swoich pieniędzy.

Dalej, zaopatrz się w aplikacje informujące o promocjach. Jedną z popularniejszych jest Pepper – to aplikacja, w której informacjami o promocjach dzielą się użytkownicy, więc zawsze masz pewność działających i sprawdzonych kodów, do wielu różnych miejsc. W okresie Czarnego Piątku, ruch w aplikacji jest wzmożony, dlatego warto mieć uruchomione powiadomienia – tak, by nic Cię nie ominęło!

A gdy już ten wyczekiwany dzień nadejdzie, szukaj najatrakcyjniejszych zniżek. Niektóre sklepy oferują duże bonusy dla swoich stałych klientów, czy osób z kartami lojalnościowymi – koniecznie zaopatrz się w nie jeszcze przed tym dniem. Za zakupy płać koniecznie kartą kredytową – różne banki czy dostawcy kart oferują tego dnia dodatkowe korzyści i rabaty, a także atrakcyjne cashbacki, czyli zwroty gotówki za zakupy. Oprócz tego istnieją też aplikacje, takie jak Goodie, które także gwarantują zwroty wydanych pieniędzy – po założeniu konta w takiej aplikacji, szybko i wygodnie sprawdzisz trwające tego dnia promocje i dowiesz się, ile gotówki możesz odzyskać.

Sklepy czekają na klientów

Przygotowania trwają intensywnie, a my – klienci – nie jesteśmy jedynymi, którzy przygotowują się do tego święta. Sklepy rozsyłają newslettery, przygotowują atrakcyjne banery na swoich stronach. Pamiętaj jednak, by trzymać się naszych porad na Black Friday, tak, by nie tylko kupić to, co naprawdę jest ci potrzebne, ale też – a może przede wszystkim – zaoszczędzić jak najwięcej!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułO czym warto wiedzieć przed wizytą u stomatologa?
Następny artykułEwakuowane urzędy i szkoły, strażackie namioty przed starostwem. Wielkie ćwiczenia służb w całym powiecie [FOTO/VIDEO]