Strona główna Artykuł sponsorowany Leasing samochodu i to, co trzeba o nim wiedzieć

Leasing samochodu i to, co trzeba o nim wiedzieć

0
Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania dla wielu firm. Nie każde przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na zakup środków trwałych o dużej wartości. W takich przypadkach – wynajem jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Zarówno dla małych przedsiębiorców, dopiero stawiających pierwsze kroki w biznesie, jak i tych, którzy na rynku są już od lat. Co należy wiedzieć o leasingu samochodu?

Czym jest leasing samochodu?
Nazywany również wynajmem krótko- lub długo- terminowym, leasing pozwala na sfinansowanie nabycia auta lub innej maszyny, która będzie użytkowana przez daną firmę. Dzięki podjęciu decyzji o leasingu – przedsiębiorstwo nie musi posiadać całej kwoty potrzebnej na zakup pojazdu. Nierzadko wystarczy niewielki początkowy wkład własny, który jest możliwym do spełnienia warunkiem, nawet przez firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem działalności.

Leasingodawcy oferują przekazanie konkretnego środka trwałego, który będzie niejako spłacany przez miesięczne raty. Jest to forma podobna do wynajmu, z tą różnicą, że samochód czy inna maszyna, może stać się finalnie własnością przedsiębiorcy poprzez ostateczny wykup. Tę kwestię szczegółowo reguluje sporządzona i zaakceptowana przez obie strony umowy. Po jej zakończeniu, leasingobiorca najczęściej ma możliwość skorzystania z opcji całkowitego wykupienia np. auta i dalszego użytkowania, bez jednoczesnego ponoszenia kolejnych, comiesięcznych kosztów (oczywiście prócz tych wynikających z bieżącej eksploatacji).

Co można leasingować?
Rynek posiada bogaty asortyment środków trwałych podlegających tej popularnej formie finansowania. Można bowiem leasingować zarówno maszyny przemysłowe, jak i rozważyć leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy, używanych lub zupełnie nowych. Wyłącznym ograniczeniem pozostaje kwestia uzgodnionych warunków pomiędzy obiema stronami.

Warto zaznaczyć, że mimo szerokich możliwości ofertowych, najczęściej wybieranymi produktami finansowymi jest leasing samochodu. To niezwykle popularna forma zdobycia pojazdu, który później może być wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej (jak i częściowo, jeśli zostanie złożona stosowna deklaracja – do celów prywatnych). W ten sposób można łatwo nabyć zarówno nowe, jak i używane auto, które równie chętne wykupywane jest później przez dotychczasowego użytkownika.

Czy leasing nowego samochodu się opłaca?
Należy odpowiedzieć jasno – leasing nowego samochodu, jak i używanego – opłaca się niemal zawsze. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że koszt wynajmu można swobodnie ujmować w dokumentacji księgowej. To z kolei będzie stanowiło dobry start do odliczania od podatku dochodowego pierwszych elementów wyposażenia firmy. W szczególności spodoba się to nowym biznesom, które nie posiadają gotówki na zakup pojazdu, ale jednocześnie mają płynność finansową, pozwalająca na skorzystanie z tego modelu. Będzie to sposób nie tylko na zdobycie auta, ale i zmniejszenia wysokości podatku.

Dodatkowo leasing nowego samochodu, również dla małych firm, niesie duże możliwości, jeśli chodzi o rozszerzanie działalności. Nie tylko ze względu na zasięg proponowanych usług czy produktów, ale również ze względu na możliwość zwiększania świadomości klientów i budowy marki. Ciekawym pomysłem na wykorzystanie leasingowanego pojazdu jest np. jego oklejenie, przez co można docierać do nowych klientów, mijających wynajmowane auto. Będzie miało to szczególny wydźwięk, gdy przedsiębiorstwo zdecyduje się na leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy, które swoją wysoką wartością podprogowo będą podkreślały jakość świadczonych przez firmę usług w wariancie premium. Więcej dowiesz się na stronie – https://clicklease.pl/oferta/leasing-samochodow-nowych-i-uzywanych.

Jak zaoszczędzić na leasingu samochodu?
Warto wspomnieć, że leasing daje nie tylko szerokie możliwości jeśli chodzi o nabycie środków trwałych, ale i również w kwestii ponoszonych, całościowych kosztów. Do tego jednak niezbędna jest pomoc profesjonalistów. Indywidualni leasingobiorcy powinni wiedzieć, że niemal zawsze istnieją szerokie możliwości ustalenia finalnej ceny. Tę jednak trudno jest zrealizować samodzielnie. Tak samo zresztą, jak i warunki wynajmu, które dla niektórych podmiotów mogą okazywać się niezrozumiałe, bądź po prostu niekorzystne.

Z pomocą przychodzi jednak ClickLease. Firma, która specjalizuje się w leasingu dla firm. Jej pracownicy gotowi są do wsparcia wszystkich leasingobiorców. W swojej ofercie mają 40 firm, które gotowe są do podpisania umowy opartych na korzystnych dla leasingobiorcy warunkach. Profesjonalna obsługa zapewnia nie tylko wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, ale i dostarcza możliwości negocjacji finalnej ceny. Z pewnością ich usługi spodobają się nawet najbardziej wymagającym klientom. Jakość stojąca na najwyższym poziomie pozwala odpowiednio zabezpieczyć interesy nawet najmniejszych przedsiębiorców.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułStrażacy podsumowują skutki czwartkowej wichury, synoptycy ponownie ostrzegają [FOTO]
Następny artykuł35-latek zatrzymany z narkotykami. Sądził, że zaciągnięty kaptur to „czapka niewidka”