Strona główna 112 Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

26 października na terenie gminy Żarów policjanci wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, poruszał się z prędkością 110 km/h, czyli aż o 70 km/h przekroczył dozwolony limit – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia na terenie gminy Żarów mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. – 28-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 km/h, pędził swoim Audi 91 km/h – wylicza Ząbek.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi. Ponadto pożegnali się z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące. – Jazda z dużą prędkością stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Mikołajowa paka dla zwierzaka” po raz trzeci
Następny artykułMinister zdrowia zapowiada zwiększenie liczby łóżek covidowych w szpitalach. Będą zmiany w świdnickim Latawcu?