Strona główna 112 Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera. Rekordzista pędził 129 km/h

Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera. Rekordzista pędził 129 km/h

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych czterech kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 20, 23, 26 oraz 62 lata, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Rekordzistą okazał się kierujący pojazdem marki Audi 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który 11 października na terenie gminy Strzegom poruszał się z prędkością 129 km/h w miejscu z ograniczeniem do 50 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Kolejnych dwóch kierujących poruszających się z nadmierną prędkością zatrzymano na ulicy Esperantystów w Świdnicy. – 11 października zatrzymany został 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który kierując pojazdem marki Ford przekroczył dopuszczalną prędkość o 68 km/h. Kolejnym zatrzymanym kierowcą był 20-letni mężczyzna poruszający się pojazdem marki BWM, który przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h – wylicza Ząbek. Czwarty z kierujących zatrzymany został na terenie gminy Żarów. 62-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jechał 93 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „czterdziestki”.

Kierowcy lekceważący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy. Nieodpowiedzialni kierujący zostali ukarani grzywną w drodze mandatu a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy – dodaje rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/