Strona główna Artykuł sponsorowany Kilka porad odnośnie aranżacji salonu

Kilka porad odnośnie aranżacji salonu

0
Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu – to tutaj spędzamy czas z ukochaną osobą i rodziną, a także zapraszamy znajomych. W zależności od metrażu pokoju, może on mieć tylko jedną funkcję, a może też łączyć wiele różnych – na przykład jadalnię, strefę wypoczynkową oraz domowe biuro. Taka aranżacja jest dużo trudniejsza do zaprojektowania, wystarczy jednak poznać kilka ciekawych sposobów, aby z łatwością stworzyć wygodny i modny salon!

Podział na strefy za pomocą regałów metalowych – zagospodaruj przestrzeń, nie zagracając jej!
Regały metalowe świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, a także tych utrzymanych w stylu loftowym i industrialnym. Wbrew pozorom, nawet małe mieszkania można urządzić w takim designie, pamiętając o tym, aby nie zagracić przestrzeni. Dzięki otwartym, prostym regałom z pewnością uda Ci się oddzielić strefę wypoczynkową od biurowej, a dodatkowo zyskasz miejsce na potrzebne na laptopa, dokumenty oraz inne ważne przedmioty. Regały metalowe są obecnie bardzo modne, a dodatkowo na rynku dostępna jest bardzo duża ilość ciekawych projektów. Zachwycające jest zwłaszcza połączenie metalu i drewna, które podkreśla unikatowy charakter naturalnego materiału. Warto też pamiętać o tym, że meble tego typu nie są bardzo ciężkie, dlatego też bez problemu będziesz mógł w przyszłości przearanżować pokój, w zależności od aktualnych potrzeb. Jak jednak ustawić regał? W wąskich, ale szerokich pomieszczeniach możesz to zrobić np. na środku. Jeśli salon ma odwrotne proporcje, wybierz ustawienie od ściany i stwórz sobie wygodny kącik.

Inne metody dzielenia stref w salonie
Oprócz regałów metalowych, możesz też skorzystać z bardzo ciekawego rozwiązania, jakim są szklane pustaki. Tego typu dodatek do pomieszczenia z pewnością nada mu bardzo loftowego charakteru – wiadomo jednak, że częściej szukamy prostszych sposobów, które można zrealizować w budżetowy sposób. Warto więc wspomnieć o kolorach w salonie, ponieważ są one bardzo istotne. Powinny się uzupełniać i ładnie ze sobą współgrać – w innym przypadku osiągniesz efekt chaosu, przez co przestrzeń nie będzie się ze sobą łączyć, a taki jest przecież cel. Również tapety bardzo ładnie uzupełniają wnętrza, np. położone tylko na jednej ścianie. W tym przypadku warto zaszaleć i wybrać wyrazisty wzór. Koniecznie skup się też na podłodze – wykorzystanie dywanów, kafelek oraz paneli to jeszcze jedno rozwiązanie, które jest proste w realizacji, a bardzo efektowne. Pamiętaj, że każdą przestrzeń można zagospodarować w taki sposób, aby w pełni spełniała ona Twoje potrzeby! Jeśli zależy Ci na tym, aby w sieci znaleźć ciekawe wyposażenie do domu oraz interesujące, stylowe dodatki, warto skupić się na ofertach mniejszych sklepów. W sieciówkach częstym problemem jest niedopasowany rozmiar lub niezgrywające się ze sobą połączenia tekstur. W ofercie Bettso znajdziesz bardzo oryginalne regały metalowe, które pozwolą Ci zaaranżować salon dokładnie w taki sposób, jak sobie wymarzysz.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKomunikacyjne zmiany na Wszystkich Świętych. Będą dodatkowe linie autobusowe
Następny artykułFundacja „Krzyżowa” o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Oświadczenie w obronie praw człowieka