Strona główna 0_Slider Kacper Wróblewski nowym królem Świdnicy!

Kacper Wróblewski nowym królem Świdnicy! [DUŻO ZDJĘĆ/VIDEO]

0

Dobiegły końca fantastyczne emocje związane z rywalizacją w ramach 49. Rajdu Świdnickiego-Krause, szóstej rundy ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i piątej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej świdnickiego klasyka utrzymała załoga Wróblewski/Wróbel (Skoda Fabia Rally2 Evo).

Walka o końcowy triumf trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel mieli przed nim tylko 5,1 sek. przewagi nad drugimi w stawce Wojciechem Chuchałą i Sebastianem Rozwadowskim. Podczas finałowej próby postawili kropkę nad „i”, minimalnie wygrali i finalnie nieco zwiększyli przewagę na koniec 49. Rajdu Świdnickiego-Krause. W klasyfikacji generalnej wyprzedzili o 6,4 sek. Wojciecha Chuchałę i Sebastiana Rozwadowskiego i o 29,7 sek. Sylwestra Płachytkę i Jacka Nowaczewskiego. Wszystkie czołowe załogi jechały w Świdnicy i na trasach Przedgórza Sudeckiego Skodą Fabią Rally2 Evo. W klasie Open 2WD wygrała załoga Sobczak/Marczewski (Porsche 911 GTR), w klasie 3 – Byśkiniewicz/Cieślar (Ford Fiesta Rally2), w klasie 4 – Sroka/Kielar (Peugeot 208 Rally4), w grupie Open 4WD – Terlecki/Drahan (Ford Fiesta Proto), w HR4 – Różycki/Sajdak (Honda Civic), w HR2 – Michalski/Binięda (Subaru Impreza GC8), w HR3 – Watras/Kluczewski (Renault Clio), a w rywalizacji Open 2WD- triumfował duet Kokoszka/Szwed (Peugeot 206 XS). W ramach zmagań Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zdecydowanie najszybsza była załoga Luty/Celiński (Subaru Legacy), która wyprzedziła o niewiele ponad minutę Sudera i Kowalika (Ford Sierra Cosworth 4×4) i już blisko o pięć minut Goździewicza i Madeja-Smolarka (BMW E30 318).

Szczegółowe wyniki RSMP: https://wyniki.pzm.pl/2021/RajdKrause/RSMP/results/OS%209

Szczegółowe wyniki HRSMP: https://wyniki.pzm.pl/2021/RajdKrause/HRSMP/results/OS%209

Tym samym Kacper Wróblewski odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i liczymy na to, że Świdnica stanie się jego trampoliną do kolejnych rajdowych triumfów w Polsce i poza granicami naszego kraju. Liderem klasyfikacji generalnej RSMP w sezonie 2021 jest Mikołaj Marczyk, który nie pojawił się na starcie 49. Rajdu Świdnickiego-Krause. 26-letni zawodnik pilotowany przez Szymona Gospodarczyka w Świdnicy triumfował w 2019 roku, zostając w tym samym sezonie najmłodszym w historii rajdowym mistrzem Polski. W ten weekend zamiast w Świdnicy brał udział w Rally Serras de Fafe e Felgueiras, rozgrywanej w Portugalii szóstej rundy samochodowych mistrzostw Europy. Mimo, że nie dołożył do swojego dorobku kolejnych punktów w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, to kolejny tytuł mistrza Polski jest o włos. Matematyczne szanse posiada jednak jeszcze Wojciech Chuchała. Ostatnią eliminacją RSMP będzie rozgrywany w dniach 15-17 października na Słowacji – Rajd Koszyc.

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski, Dariusz Nowaczyński/

Uroczyste zakończenie rajdu, wręczenie pucharów i nagród:

Poprzedni artykułKozar-Słobódzki pojawił się na świdnickim Rynku. Rekonstruktorzy zabrali mieszkańców w podróż do przeszłości [FOTO/VIDEO]
Następny artykułCzyja zguba? [Aktualizacja]