Strona główna 0_Slider Jesienna giełda staroci pełna skarbów

Jesienna giełda staroci pełna skarbów [FOTO/VIDEO]

1

Od tabliczek ze starymi nazwami ulic i archiwalnych gazet, przez obrazy, rzeźby i ręcznie malowaną porcelanę, po okazałe meble – na świdnickiej Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości można znaleźć wszystko, co ucieszy kolekcjonerów i osoby poszukujące niebanalnych dodatków do wnętrz.

Giełda staroci od prawie 50 lat gromadzi na świdnickim Rynku tłumy mieszkańców oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

Chętnych do polowania na najróżniejsze skarby nie zabrakło także w pierwszą niedzielę października. Targ staroci objął nie tylko Rynek, ale także Zaułek Świętokrzyski, ulicę Różaną i Łukową. Giełda z reguły trwa do godziny 13-14. Dla tych, którzy nie zdążą jej odwiedzić przygotowaliśmy krótki, wirtualny spacer:

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułPonad 1700 hospitalizowanych w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia o sytuacji epidemicznej
Następny artykułChuchała wkracza do gry, walka na całego! [WYNIKI, VIDEO]