Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie dziecięce atrakcje do ogrodu?

Jakie dziecięce atrakcje do ogrodu?

0
Czas dzieciństwa to czas, kiedy aktywnie chce się spędzać większość swoich wolnych chwil. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem jest zaaranżowanie przydomowego ogrodu w plac zabaw, który doskonale sprawdzi się jako miejsce dobrej i bezpiecznej zabawy. Ciekawym rozwiązaniem w tej dziedzinie są częściowo gotowe place zabaw, czyli drewniane domki dla dzieci z dodatkowymi atrakcjami takimi jak zjeżdżalnia czy huśtawka. Sprawdź, jakie jeszcze opcje można spotkać!

Drewniane domki dla dzieci ze ślizgiem
Zjeżdżalnia to zabawa na okrągło – wspinanie się po schodkach i ziuum… 3 sekundy radości. Kto w dzieciństwie nie lubił tej radosnej monotonii? Zabawa na zjeżdżalni to jednak coś więcej – wchodzenie po schodach pozwala dziecku ćwiczyć motorykę większą oraz zadbać o rozwój równowagi i stabilności. Sama zjeżdżalnia dodatkowo wspomaga równowagę oraz samodzielność. Dlatego też domki dla dzieci ze zjeżdżalnią to świetny pomysł nie tylko na zapewnienie dziecku rozrywki, ale także na rozwijanie podstawowych umiejętności dziecka. Nawet roczny maluch, który dopiero co opanował chodzenie, doskonale poradzi sobie z kilkoma schodkami i siadaniem na ślizgu.

Domki dla dzieci z huśtawkami
Huśtawka to natomiast zabawa, która pozwala dziecku na poczucie pewnej wolności. W momencie, gdy unosi się w powietrzu, ma wrażenie, że może latać. Sama huśtawka jest także sportem wymagającym od dziecka sporej dozy ruchu. Aby rozbujać huśtawkę, musi ono poruszać się przez dłuższy czas w określonej sekwencji ruchów. Takie ćwiczenia doskonale wpływają na samopoczucie dziecka oraz jego rozwój fizyczny. Mniejsze dzieci, zanim opanują jak rozbujać huśtawkę, będą potrzebowały zdecydowanie pomocy rodzica lub starszego rodzeństwa. Taka zabawa z najbliższymi pozwala budować więź oraz zaufanie do drugiej osoby. Jest to także niezwykle ważny aspekt dziecięcego rozwoju. Domki dla dzieci z huśtawką będą zatem doskonałym pomysłem dla więcej niż jednego dziecka.

Domki dla dzieci z antresolą
Domki dla dzieci umieszczane na platformie, do której można zamontować zjeżdżalnie, są doskonałą opcją do zagospodarowania przez dziecko i rodzica miejsca, w którym dziecko będzie miało swoje bezpieczne miejsce, nie tylko do zabawy. Domek na drzewie może się stać wszystkim: salą balową, w której królowa podejmuje swoich gości, centrum podboju nowej galaktyki, a nawet wehikułem czasu, który przeniesie podróżników do czasu dinozaurów! Jeszcze większą frajdą dla dzieci będzie opcja oferowana przez sklep 4iq.com.pl, czyli domek dla dzieci z antresolą! Pozwoli to dziecku dokładnie wyznaczyć strefy odpoczynku oraz zabawy, w swoim własnym królestwie. Doskonałym pomysłem będzie również zorganizowanie w ciepłą, letnią noc biwaku dla dziecka i jego przyjaciół. Latarki, śpiwory i przekąski, które pozwolą przetrwać wyprawę w głąb puszczy (a może wspinaczkę na Mount Everest?) i każdy będzie wspominał tę wyjątkową noc do końca życia! Jeśli zatem chcesz, by Twoje dziecko miało niezapomniane dzieciństwo, które sprawi, że będzie najszczęśliwszym dzieckiem na ziemi, zgódź się i kup mu domek na drzewie!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułChciała sprzedać bluzę, oszust wyczyścił jej konto
Następny artykułŚwiebodziccy seniorzy świętowali [FOTO]