Strona główna 112 Funkcjonariusz Krzem z wizytą w świdnickim żłobku

Funkcjonariusz Krzem z wizytą w świdnickim żłobku

0

Funkcjonariusz świdnickiej komendy – przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu Krzem, odwiedzili maluchy ze żłobka „Klub Dziecięcy Dzieciaki do Dzieła” w Świdnicy. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Było to kolejne w tym roku szkolnym spotkanie najmłodszych z funkcjonariuszami, ukierunkowane na profilaktykę oraz bezpieczeństwo. W trakcie spotkania mali słuchacze dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do żłobka, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega praca policjanta – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na zakończenie spotkania maluchy mogły osobiście poznać psa służbowego o imieniu Krzem. – Była to doskonała okazja do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego zwierzęcia – wskazuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicka Biblioteka Pedagogiczna działa już 70 lat [FOTO]
Następny artykuł200 tysięcy złotych za kongres turystyki polsko-czeskiej. Co dla czeskiego turysty w Świdnicy?