Strona główna 0_Slider Fantastyczna walka do samego końca. Znamy zwycięzców 49. Rajdu Świdnickiego-Krause!

Fantastyczna walka do samego końca. Znamy zwycięzców 49. Rajdu Świdnickiego-Krause!

0

Do ostatniego odcinka specjalnego z Rościszowa do Michałkowej Górnej trwała zażarta walka o końcowy triumf w 49. Rajdzie Świdnickim Krause, szóstej rundy ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i piątej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel przed ostatnią próbą prowadziła dosłownie o włos z Wojciechem Chuchałą pilotowanym przez Sebastiana Rozwadowskiego. 

Duet Chuchała/Rozwadowski przed ostatnią pętlą tracił do liderów klasyfikacji generalnej 9 sekund, ale ponownie okazał się najszybszy na odcinkach z Olszyńca do Zagórza Śląskiego i z Sierpnicy do Kamionek. Przed ostatnim dodatkowo punktowanym odcinkiem numer 9 (Rościszów – Michałkowa Górna), załoga Wróblewski/Wróbel miała zaledwie 5,1 sek. zapasu. Liderzy wytrzymali napór, wygrali próbę nerwów, a dodatkowo to właśnie oni zwyciężyli na oesie dziewiątym, pokonując duety Chuchała/Rozwadowski i Płachytka/Nowaczewski. Tak też wygląda końcowa klasyfikacja generalna 49. Rajdu Świdnickiego-Krause. Zwyciężyli Jacek Wróblewski i Jakub Wróbel, wyprzedzając o 6,4 sek. Wojciecha Chuchałę i Sebastiana Rozwadowskiego i o 29,7 sek. Sylwestra Płachytkę i Jacka Nowaczewskiego.

Wkrótce więcej informacji, obszerne podsumowanie z galerią zdjęć!

/MDvR/

Poprzedni artykułNaturalne specjały na jesienne słoty. Targ Ziemi w Kraskowie [FOTO]
Następny artykułKozar-Słobódzki pojawił się na świdnickim Rynku. Rekonstruktorzy zabrali mieszkańców w podróż do przeszłości [FOTO/VIDEO]