Strona główna Wydarzenia Energia ze słońca w szkołach powiatu świdnickiego

Energia ze słońca w szkołach powiatu świdnickiego

0

Niebawem rozpoczną się prace przy kolejnej inwestycji w odnawialne źródła energii, która zasili placówki oświatowe podległe powiatowi świdnickiemu.

We wrześniu podpisano umowę z wykonawcą na instalację paneli fotowoltaicznych przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy i Zespole Placówek w Bystrzycy Górnej. Wcześniej obie placówki zostały poddane gruntownej termomodernizacji a montaż paneli fotowoltaicznych jest drugim etapem inwestycji rozpoczętej w czerwcu.

Zakres przeprowadzanych prac obejmie budowę instalacji fotowoltaicznej, w tym montaż paneli fotowoltaicznych, budowę przyłącza kablowego niskiego napięcia, modernizację rozdzielni głównej RG, budowę elektrowni fotowoltaicznej, montaż zabezpieczeń przeciwpożarowych, ochronę od porażeń, zgłoszenie instalacji do Zakładu Energetycznego. Koszt montażu instalacji fotowoltaicznych dla obu placówek to prawie 327 tys. zł. Całość środków pochodzi z budżetu powiatu świdnickiego. Realizacja inwestycji zakończyć się ma do końca roku.

Nie jest to nie pierwsza inwestycja powiatu w ekologiczną energię. Wcześniej panele fotowoltaiczne zamontowano przy Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie.

Poprzedni artykułŚwidnickie spotkanie fanów Alice in Chains, Metalliki i Depeche Mode
Następny artykułZderzenie na krajowej „piątce”. Jedna osoba trafiła do szpitala