Strona główna 0_Slider „Dziewczyny z Gross-Rosen”. Wygraj książkę świdnickiej autorki

„Dziewczyny z Gross-Rosen”. Wygraj książkę świdnickiej autorki

0

Na początku września premierę miała druga książka świdnickiej dziennikarki i reportażystki. Agnieszka Dobkiewicz po raz kolejny sięgnęła do tragicznej historii, związanej z byłym niemieckim obozem Gross Rosen, który swoją główną miał w granicach obecnego powiatu świdnickiego. Na czytelników Swidnica24.pl czekają trzy egzemplarze „Dziewczyn z Gross-Rosen”, opatrzone autografem autorki. 

Bohaterkami “Dziewczyn z Gross-Rosen” jest sześć kobiet, które podczas II wojny światowej były więźniarkami podobozów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. To już druga książka świdnickiej dziennikarki, współpracującej z Gazetą Wyborczą. W wydanej w 2020 roku “Małej Norymberdze” opisywała nieznane historie katów i więźniów obozu, którego główna siedziba znajdowała się w dzisiejszej Rogoźnicy w gminie Strzegom.

Bohaterkami drugiej książki są Ruth, Felice, Fela, Gerda, Alize, Halina – sześć młodych dziewczyn, które połączył jeden los. Wszystkie miały swoje marzenia, plany, ambicje, lecz trafiły tam, gdzie granica między człowieczeństwem a bestialstwem była bardzo cienka. Każda z nich przetrwała piekło Gross-Rosen, ale nie każda doczekała końca wojny.

Książka wydana przez Wydawnictwo Znak cieszy się dużym zainteresowaniem, a spotkania autorskie Agnieszki Dobkiewicz gromadzą wielu czytelników. Dla osób, które chciałaby otrzymać książkę w prezencie, mamy trzy egzemplarze podpisane przez autorkę.

Konkurs

Książka „Dziewczyny z Gross-Rosen trafi do trzech osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie:

Dlaczego chciałabyś/chciałbyś przeczytać „Dziewczyny z Gross-Rosen”?

Odpowiedzi proszę przesyłać do 8 października do godziny 12.00 na adres [email protected], wpisując w temacie Dziewczyny z Gross-Rosen. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Książek nie wysyłamy.

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Poprzedni artykułNiespodzianka na inaugurację ligi
Następny artykułPaździernikowy Czwartek Lekkoatletyczny z gościem specjalnym i skokiem w dal!