Strona główna 0_Slider Dolnośląskie Gryfy rozdane! Kto zdobył prestiżowe wyróżnienia?

Dolnośląskie Gryfy rozdane! Kto zdobył prestiżowe wyróżnienia? [FOTO/VIDEO]

0

Podczas Wielkiej Gali Biznesu zorganizowanej w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu wręczone zostały Dolnośląskie Gryfy, czyli jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Nagroda Dolnośląski Gryf jest docenieniem innowacyjności i zaangażowania firm oraz samorządów, które rozwijają, a także promują potencjał Dolnego Śląska.

Dolnośląski Gryf promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tego czasu prestiżowe statuetki trafiły do 94 firm, 25 samorządów oraz 10 osobowości Dolnego Śląska. Przyznane zostały także cztery wyróżnienia. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło już ponad 1750 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie Kapituły Konkursu.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny firma PwC. – Przez lata wypracowaliśmy ważną formę współpracy w ramach tzw. złotego trójkąta – biznesu, nauki i samorządu. Nasza obecna pozycja w Europie jako regionu nowoczesnego, innowacyjnego i otwartego wynika między innymi właśnie z umiejętnego wykorzystywania szans rozwojowych i nieustannej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju całego Dolnego Śląska. Jestem przekonany, że nagrodzone Gryfem firmy staną się silnymi lokomotywami naszego rozwoju – podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Podczas zorganizowanej w środę Wielkiej Gali Biznesu ogłoszono laureatów 18. edycji konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza. W tym roku statuetki zostały przyznane w ośmiu kategoriach konkursowych:

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój

  • SatRevolution S.A. SatRevolution

Lider skutecznej transformacji cyfrowej

  • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu

Nagroda dla samorządu za najlepszy program osłonowy dla firm

  • Gmina Twardogóra

Nagroda za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii

  • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu

Firma świadoma ekologicznie

  • Ten Square Games
  • specjalne wyróżnienie: Promet-Plast S.C. Elżbieta Jeżewska Andrzej Jeżewski

Najlepszy projekt interdyscyplinarny

  • Biotreco Biotreco

Lider roku

  • Leszek Waś

Dolnośląski Produkt Roku

  • MetalERG Sp. z .o.o.

 

/UMWD, opr. mn/

fot. UMWD

Poprzedni artykułZnakomite wieści z Włocławka. Mamy wicemistrza Polski w tenisie stołowym!
Następny artykułCo z przebudową wejścia na basen letni i budową sanitariatów? Oferty ponownie znacznie powyżej zakładanego budżetu [FOTO]