Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego warto wybrać świece sojowe?

Dlaczego warto wybrać świece sojowe?

0

Świeczki zapachowe to prosty, tani i szybki sposób na wprowadzenie w swoim domu wyjątkowej atmosfery. Wystarczy zapalić kilka świec, by sprawić, że zwykły wieczór stanie się naprawdę niezapomniany! W sklepach znajdziemy naturalne świece o bardzo różnych zapachach, kolorach i kształtach. Jedną z najważniejszych rzeczy dotyczących świec jest materiał, z jakiego są wykonane. Dlaczego warto zdecydować się na świece sojowe?

  • Naturalne świece sojowe – ekologiczne rozwiązanie
  • Wosk sojowy a nasze zdrowie
  • Świece sojowe – jak z nich korzystać?

Naturalne świece sojowe – ekologiczne rozwiązanie
Do wykonania świec sojowych wykorzystuje się utwardzony olej sojowy. Dzięki temu – świeczki sojowe są przyjazne środowisku i nietoksyczne. Wykonane z wosku sojowego świece nie budzą również wątpliwości etycznych wegan, tak, jak robią to tradycyjne świece z wosku pszczelego lub zwierzęcego tłuszczu. W dzisiejszych czasach zwracamy coraz większą uwagę na nasze środowisko – sojowe świece doskonale wpisują się w ten trend.

Wosk sojowy a nasze zdrowie
Wiele tradycyjnych świec wykonanych jest z wosku parafinowego. Podczas spalania parafiny powstaje wiele rakotwórczych substancji, które szkodzą naszemu zdrowiu. Nie warto wdychać szkodliwych oparów – skoro można skorzystać z nietoksycznych świec opartych na wosku sojowym.

Świece sojowe palą się w niższej temperaturze, niż świece parafinowe. Sprawia to, że są zdrowsze – a także wystarczają na dłużej. Niższa temperatura doskonale wpływa też na aromat: świece zapachowe wykonane z wosku sojowego pachną bardziej intensywnie.

Świece sojowe – jak z nich korzystać?
Wosk sojowy topi się w niższej temperaturze, niż wosk parafinowy lub pszczeli. Zapewnia to dłuższy czas palenia – producenci takich świec zalecają, by palić świece sojowe przez przynajmniej 3 godziny. Dzięki temu świeca sojowa będzie wypalała się równomiernie. Trzeba też pamiętać, by regularnie przycinać bawełniane knoty, a same świece ustawiać w bezpiecznych miejscach – z dala od łatwopalnych zasłon i dekoracji. Świece trzeba starannie gasić – zdmuchnięcie to za mało, knot może ciągle się tlić! Przydatne mogą okazać się specjalne klosze do gaszenia świec.

Świece sojowe to rozwiązanie ekologiczne, dobre dla naszego zdrowia, a jednocześnie – mające wszystkie zalety, jakie posiadają świece parafinowe. Wśród świec sojowych każdy znajdzie coś dla siebie – najlepsze świece zapachowe wykonane z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, świece o ciekawych kształtach i kolorach. Zdecydowanie warto spróbować – sprawdzą się w każdym pomieszczeniu!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZ Wołowem o podtrzymanie fantastycznej serii meczów u siebie [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułKursy zawodowe drogą do sukcesu