Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego warto rozliczyć PIT przez internet?

Dlaczego warto rozliczyć PIT przez internet?

0

Wypełnienie i złożenie deklaracji PIT to obowiązek każdej osoby uzyskującej w danym roku podatkowym dochody. Możesz to zrobić na dwa sposoby: wypełniając deklarację w wersji papierowej i składając ją osobiście we właściwej placówce skarbowej lub też złożyć PIT przez internet.

Oba te rozwiązania mają swoje zalety, jednakże korzyści wynikających z wypełnienia PIT-u przez internet jest znacznie więcej. Sprawdź zatem, dlaczego warto rozliczyć się online.

Wypełnij PIT 37 online szybko i wygodnie
Wypełniając PIT 37, 36, 28 lub inne deklaracje przez internet, nie musisz wychodzić z domu. To największa zaleta tego rozwiązania. Tradycyjne składanie formularzy PIT wymaga wypełnienia wersji papierowej, a następnie dostarczenia jej do konkretnego urzędu skarbowego. To kłopotliwe, zwłaszcza w sytuacji, gdy najbliższa skarbówka znajduje się w innym mieście. Decydując się na PIT 37 program, zyskujesz maksymalny komfort. Możesz wypełnić i w kilka chwil przesłać deklarację przez darmowy program PIT o dowolnej porze i w każdy dzień tygodnia, również w nocy, w niedzielę lub w dzień świąteczny. W ten sposób oszczędzasz cenny czas.

Darmowy PIT online
Aplikacja do rozliczania PIT jest całkowicie bezpłatna. PIT darmowy program nie wymaga żadnych opłat, nie musisz zatem martwić się jakimikolwiek dodatkowymi kosztami związanymi z rozliczeniem deklaracji podatkowej.

PIT program online jest łatwy w obsłudze
Wypełniając deklarację, nie musisz znać się na finansach czy podatkach. Dobra aplikacja została bowiem tak skonstruowana, aby poprowadzić Cię krok po kroku przez proces wypełniania formularza. Wystarczy, że wybierzesz właściwy formularz, a następnie, zgodnie z zaleceniami programu, wpiszesz w odpowiednie pola niezbędne informacje. Należą do nich m.in. dane osobowe i kontaktowe, kwoty przychodów czy kosztów. Aplikacja samodzielnie obliczy sumy należnego podatku do zapłaty, a także kwoty ewentualnej niedopłaty lub nadpłaty, jeśli Ci przysługuje.

Ulgi, odliczenia i 1 procent podatku
Program do PIT-ów daje także możliwość obliczenia i skorzystania z wszystkich przysługujących Ci odliczeń i ulg. Możesz również przekazać swój 1% podatku dla dzieci, osób niepełnosprawnych, seniorów lub na inne fundacje. Wystarczy, że w stosownym polu (program wskaże Ci, które to miejsce) wpiszesz odpowiedni numer konkretnej OPP, aby otrzymała ona 1% podatku. Organizacje pożytku publicznego to fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty, które sądownie uzyskały numer KRS. Organizacje pożytku publicznego nie są zatem wszystkimi fundacjami czy stowarzyszeniami istniejącymi w kraju, a zaledwie ich niedużą częścią. Nie wydając żadnych dodatkowych środków, możesz jednak przekazać im w deklaracji swój 1 procent podatku. Lista organizacji, którym możesz przesłać pieniądze, znajduje się w internecie, na stronach np. rządowych. Lista ta jest dość długa i obejmuje m.in. fundacje dla dzieci, takie jak http://fundacjaagnieszka.pl/. Ponadto możesz przekazać swój 1% podatku na niepełnosprawne osoby, seniorów, bezdomne zwierzęta, a także cele związane z kulturą, historią czy religią. 1% podatku na chore dzieci bądź innych potrzebujących to realna i bardzo pożądana pomoc dla organizacji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPracownicy miejskich jednostek czekają na podwyżki. Nie wykluczają „dalszych działań”
Następny artykułZmarł Henryk Kończak, prezes OSP w gminie Świdnica i wieloletni radny