Strona główna Sport Bieg Niepodległości w Świdnicy. Od 18 października ruszają zapisy

Bieg Niepodległości w Świdnicy. Od 18 października ruszają zapisy

0

Trwają przygotowania do zaplanowanego na 11 listopada 13. Biegu Niepodległości. W związku z sytuacją epidemiologiczną i obostrzeniami zmieni się nieco formuła biegu. Najważniejsze nowinki to: zapisy wyłącznie drogą elektroniczną, odbiór pakietu startowego dzień lub dwa przed imprezą, skrócenie łącznego dystansu biegu oraz wypuszczanie biegaczy na trasę w falach po 250 osób.

Zgłoszenia do Biegu Niepodległości przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną w terminie: od 18 października od godziny 12.00 do 3 listopada do godz. 24.00 na adres mailowy [email protected]

W zgłoszeniu należy będzie podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu i miejscowość. Po zakończeniu zapisów uczestnicy zostaną przydzieleni do konkretnej fali startowej – koloru. O przydzieleniu do danej fali uczestnicy powiadomieni zostaną drogą mailową. W informacji będzie podany termin weryfikacji uczestników i miejsce odbioru pakietu startowego oraz godzina startu.

Limit uczestników – tak jak w latach poprzednich został ustalony na 1500 osób. Planowanych jest sześć fal po 250 osób każda. Starty fal co 20 minut. Pierwsza wystartuje o godzinie 12.00, ostatnia o 13.40. W tym roku wyjątkowo wszyscy biegacze mogą pokonać tylko jedno okrążenie trasy o długości 1250 m: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Po zakończeniu biegu uczestnicy odbiorą pamiątkowy medal i poproszeni zostaną o niegromadzenie się i opuszczenie Rynku. Udział w biegu jest bezpłatny i ma charakter rekreacyjny.

Organizatorem Świdnickiego Biegu Niepodległości jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

Wszystkie aktualne informacje dotyczące 13. Biegu Niepodległości zamieszczane będą na bieżąco na stronie organizatora: www.osir.swidnica.pl oraz w mediach społecznościowych.

/OSiR Świdnica/

Poprzedni artykułBrat już adoptowany. Michaś został sam
Następny artykułBezpłatna konferencja dla przedsiębiorców w Świdnicy