Strona główna Sport Inne Biało-zieloni znów wygrali

Biało-zieloni znów wygrali

0

Po dwóch ostatnich porażkach koszykarze trzecioligowej drużyny Domino Polonii Świdnica ponownie znaleźli się na ścieżce zwycięstw. Nasz zespół pokonał na terenie uzdrowiska miejscową ekipę MKS-u Basket Szczawno Zdrój, sięgając już po trzeci w tym sezonie komplet punktów.

Do przerwy kibice byli świadkami wyrównanego widowiska. Pierwsza kwarta co prawda padła łupem świdniczan, którzy wygrali ją 21:16, ale w kolejnej nieznacznie lepsi okazali się rywale. W efekcie po pierwszej połowie prowadzili wciąż koszykarze Domino Polonii Świdnica, ale tylko różnicą dwóch „oczek” (34:32). Decydująca dla losów rywalizacji okazał się trzecia odsłona. Biało-zieloni bardzo dobrze bronili, nieźle byli dysponowani rzutowo i odjechali przed ostatnią ćwiartką na dystans 15 punktów (53:38). Finałowa kwarta nieznacznie została wygrana przez miejscowych, lecz wygrana świdniczan w żadnym momencie nie była zagrożona. Finalnie podopieczni Pawła Domaradzkiego pokonali gospodarzy 71:58, odnosząc trzecią wygraną w sezonie 2021/2022 w rozgrywkach III ligi. W tabeli rozgrywek awansowaliśmy na drugą pozycję w tabeli. Jest to miejsce nieco mylące, bowiem drużyny znajdujące się za nami rozegrały o jeden, a nawet dwa mecze mniej (m.in. jedyny niepokonany zespół w lidze – Centrum Medyczne Magnolia KKS Siechnice, bilans 3:0). W kolejnej serii spotkań podejmiemy na własnym terenie właśnie ekipę z Siechnic (niedziela, 7 listopada, 17.00, hala Zawiszów).

MKS Basket Szczawno Zdrój – Domino Polonia Świdnica 58:71 (16:21, 16:13, 6:19, 20:18)

Basket: Adranowicz (19), Niziński (15), Stochmiałek (12), Sapiechowski (7), Skwark (3), Jakushev (2), Warmiłło, Sulikowski.

Polonia: Kosmala (14), Sieńko (13), Kaczmarczyk (12), Kostek (10), Soboń (7), Biernat (5), Cisek (4), Słobodzian (3), Liuras (3), Rejek, Poradzisz.

Poprzedni artykułLis w centrum Świdnicy. Mieszkaniec się skarży, straż miejska wyjaśnia
Następny artykułSkórzane kurtki męskie – najwyżej jakości i w każdym rozmiarze. Sprawdź świdnicki sklep-style.pl