Strona główna 112 Awantura zakończona znieważeniem funkcjonariuszy, libacja w centrum i zastawiony wyjazd z parkingu....

Awantura zakończona znieważeniem funkcjonariuszy, libacja w centrum i zastawiony wyjazd z parkingu. Interwencje straży miejskiej

0

Od 8 do 14 października funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 162 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

8 października 2021 roku o godz. 14.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez grupę osób w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i ukarał sprawców mandatami karnymi.

9 października 2021 roku o godz. 14.02 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora MPK dotyczące spożywania alkoholu i awantury na przystanku przy ulicy Westerplatte. Skierowany na miejsce patrol zastał tam kobietę, która awanturowała się z mężczyzną. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Po przybyciu strażników mężczyzna uspokoił się, natomiast kobieta stała się bardzo agresywna i wulgarna. Ostatecznie doszło do znieważenie funkcjonariuszy straży. Kobieta została umieszczona do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy, grozi jej kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

11 października 2021 roku o godz. 12.20 straż miejska wraz z pracownicą MOPS na prośbę osoby bezdomnej odwiozła ją do macierzystej gminy. Mężczyzna ten został skierowany do tutejszego schroniska dla bezdomnych, jednak po krótkim czasie opuścił to miejsce w związku z niestosowaniem się do obowiązującego regulaminu. Chodziło o zakaz spożywania alkoholu. Przez pewien czas nocował w różnych miejscach naszego miasta, jednak ostatecznie zwrócił się do strażników z prośbą o pomoc w przewiezieniu do dawnego miejsca pobytu, gdzie został przekazany tamtejszym pracownikom socjalnym.

13 października 2021 roku o godz. 11.27 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy został przyniesiony telefon znaleziony w autobusie, który właśnie przyjechał z Wrocławia. Dyżurnemu jednostki udało się skontaktować z właścicielem telefonu, który z dużą radością odzyskał zgubę, przekazując podziękowania uczciwemu znalazcy.

14 października 2021 roku o godz. 19.18 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania i zablokowania wyjazdu z parkingu przez pojazd firmy kurierskiej na ulicy Zamenhofa. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W związku z faktem, że kierowca odmówił przyjęcia mandatu sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Świdnicy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniccy nauczyciele nagrodzeni. Obchody oświatowego święta uświetniły występy w miejskim teatrze [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPożar w opuszczonym magazynie [FOTO]