Strona główna 0_Slider Absolwent II LO w programie dla wybitnie uzdolnionych studentów Politechniki Wrocławskiej

Absolwent II LO w programie dla wybitnie uzdolnionych studentów Politechniki Wrocławskiej

0

Jakub Pawłowski ze Świdnicy został objęty programem „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. Absolwent II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy studiuje inżynierię kwantową na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Trafił pod opiekę naukową prof. Katarzyny Weron. 

Fot. Politechnika Wrocławska

– Od pierwszego semestru poznawałem świat pracy badawczej, pracowałem nad konkretnymi problemami naukowymi, wykraczającymi poza program studiów. Miałem stały kontakt z moją tutorką. Chociaż byłem świeżym studentem, to nie bała się powierzyć mi trudniejszych zadań, zawsze znajdowała czas, żeby wyjaśnić mi to, czego nie rozumiałem. Otrzymałem wsparcie dotyczące nie tylko kierunku moich zainteresowań naukowych, ale też całej tej otoczki związanej z pracą naukowca – przyznaje Jakub Pawłowski, obecnie już student 4. roku, który zajmuje się wykorzystaniem fizyki statystycznej w socjologii, a specjalizuje się w dynamice opinii.

Dzięki współpracy z profesor Katarzyną Weron zainteresował się także innymi dziedzinami, jak fizyka kwantowa czy modelowanie agentowe rynku samochodów elektrycznych.

– Gdy Kuba się do mnie zgłosił, to było widać, że jego wiedza z matematyki i fizyka jest bardzo duża, zdecydowanie większa niż wymagana na pierwszym roku studiów. Od razu więc zaczęłam z nim poważną pracę naukową – mówi prof. Katarzyna Weron.

Uczestnicy programu „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej” mają możliwość raz w roku zaprezentować wyniki swoich badań, prowadzonych pod okiem opiekunów, na konferencji „Debiutanci Nauki”. Jakub Pawłowski  podczas tegorocznej edycji zaprezentował projekt  „Symulacje Monte Carlo układów społecznych”.

Więcej na pwr.edu.pl

/skrót red./

Poprzedni artykułIda- und Marienhütte. Początki żarowskiego przemysłu upamiętnione
Następny artykułKoronawirus: Jaka sytuacja w powiecie i województwie?