Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zaśpiewają z Terrazzino, ugotują z Polanem. II Gminna Senioriada już wkrótce

Zaśpiewają z Terrazzino, ugotują z Polanem. II Gminna Senioriada już wkrótce

0

1 października od 1990 roku jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Seniorzy w powiecie świdnickim od wielu lat mają okazję nie tylko do świętowania w tym jednym dniu, ale do podejmowania wielu aktywności w ramach klubów seniora i lokalnych stowarzyszeń. Tak jest również w gminie Świdnica, gdzie dodatkową okazją do wspólnych spotkań będzie II Gminna Senioriada z udziałem gwiazd estrady i kuchni.

Ponownie z seniorami spotka się Andrzej Polan, autor książek i programów kulinarnych, a także Stefano Terrazzino, tancerz i wokalista. Na uczestników czekają także „Bitwa na Przyśpiewki”, widowisko „Wesele w Karpatach”, a także rajd Turystyczny z Gminnym Kołem PTTK „Teraz Sudety”.

  • Piątek, 1.10.2021 g. 17.00-19.00 Koncert Stefano Terrazzino wraz z zespołem, aula I LO w Świdnicy.
  • Sobota, 2. 10.2021 g.14.00-18.00 – świetlica i plac przy świetlicy w Burkatowie: gotowanie z gwiazdą – Andrzej Polan, degustacja potraw oraz wyrobów przygotowanych przez sołectwo Burkatów oraz KGW Gminy Świdnica, „Bitwa na Przyśpiewki”, widowisko „Wesele w Karpatach” w wykonaniu zespołów: „Mokrzeszów”, „Krąg”, „Ale Babki” i „Kapela Zdzicha”, konkurencje sportowo-rekreacyjne.
  • Niedziela, 3. 10.2021 godz. 7.00-21.00 I rajd Turystyczny z Gminnym Kołem PTTK „Teraz Sudety” Świdnica-Karkonosze.

/opr. red./