Strona główna 0_Slider Wielkie sportowe emocje w Świdnicy i Żarowie

Wielkie sportowe emocje w Świdnicy i Żarowie [HARMONOGRAM, UTRUDNIENIA]

0

Przed nami niedziela pełna sportowych emocji. Już dziś odbędzie się trzecia edycja coraz popularniejszych zawodów Marconi Duathlon Świdnica. To nie wszystko, bowiem poznamy również mistrzów szóstej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Przedstawiamy obszerne zapowiedzi imprez jak również informacje na temat utrudnień w ruchu w czasie trwania sportowych wydarzeń. 

Dzięki inicjatywie miasta Świdnicy i sponsora tytularnego Grupy Marconi ten piękny sport, jakim jest triathlon, jak i jej odmiana duathlon na stałe zawitały do Świdnicy. Zmagania triathlonistów świdniczanie na żywo mogą oglądać na dwóch imprezach sportowych – Marconi Indoor Triathlon, a także Marconi Duathlon Świdnica, który już 26 września będzie miał swoją trzecią edycję. – Występując od 10 lat na zawodach w Polsce zawsze myślałem o tym, aby takie zawody odbyły się w moim rodzinnym mieście, gdzie mieszkam i prowadzę biznes. 4 lata temu dzięki wsparciu miasta oraz gminy i powiatu udało się osiągnąć ten cel w postaci imprez: Marconi Duathlon Świdnica oraz Marconi Indoor Triathlon. Jesteśmy dumni z organizacji tych zawodów i mamy nadzieje zarazić tą piękną dyscypliną szerokie grono miłośników kolarstwa, jak i biegów – podkreśla właściciel Grupy Marconi Marcin Markiewicz, który sam jest triathlonistą i współzałożycielem KS Żelazna Świdnica, będącego organizatorem tych wydarzeń sportowych.

Duathlon, który odbędzie się 26 września 2021, to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekają dwa dystanse –  CLASSIC:  10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (2 pętle), 5 km biegu (2 pętle)  i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (1 pętla), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdować się będą na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasy zarówno biegowa i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe. Nie zapomniano również o najmłodszych kibicach. Podczas zawodów odbędzie się impreza towarzysząca dla dzieci, w formie miasteczka z grami i zabawami, organizowana przez LZS, GLKS oraz Świdnicka Grupę Biegową.

Od początku powstania tych zawodów przyświecały nam dwa cele: po pierwsze integracja całego środowiska świdnickiego sportu wokół tej imprezy, co udało się osiągnąć patrząc na zaangażowanie świdnickich klubów: Żelazna Świdnica, GLKS, LZS, Świdnicka Grupa Biegowa oraz władz gminy i powiatu, które wspierają imprezę. Drugi cel natomiast to zorganizowanie imprezy nie tylko dla profesjonalistów czy osób z doświadczeniem. Te zawody są dla każdego – przyznaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu UM w Świdnicy. Wyjątkowość Marconi Duathlon Świdnica polega na tym, iż są to zawody należące do nielicznych w województwie dolnośląskim i jedyne w powiecie świdnickim – dodaje natomiast Radek Jasiczek, prezes KS Żelazna Świdnica. Start na stadionie OSiR-u Świdnica o godz. 11.30.

 

Link do strony zawodów:

https://www.facebook.com/Marconi-Duathlon-%C5%9Awidnica-101921415472371

https://www.instagram.com/marconiduathlonswidnica/

 

Utrudnienia:

Żarowskie Biegi Strefowe

Ponownie jak w latach ubiegłych sponsorem głównym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. W tym roku zawody sportowe organizowane są w ramach XX-lecia Podstrefy Żarów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z tej okazji już 26 września 2021 roku wszyscy miłośnicy biegów będą mogli spróbować swoich sił. Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe. W tegorocznej edycji znajdą się wszystkie kategorie, które pojawiły się w latach ubiegłych. Po raz kolejny osoby, które zdecydują się wystartować w obydwu dystansach, sklasyfikowani zostaną w „Żarowskiej Piętnastce”.

 

W biegu głównym na dystansie 10 km nagrodzone zostaną najlepsze małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej “Invest-Park”, wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km. Bieg główny, to również rywalizacja najlepszych grup biegaczy. Warto licznie wziąć udział na dystansie 10 km, gdyż dla najliczniejszej grupy będzie przewidziana specjalna nagroda. Wydarzeniem towarzyszącym będą biegi dla dzieci, które odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie. Tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, gdzie będą znajdowały się stoiska sponsorów.

 

Harmonogram

26.09.2021
godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
godz. 9:35 – start biegów dla dzieci. Po biegach wręczenie oraz losowanie nagród
godz. 10:00 – start biegu towarzyszącego na dyst. 5 km
godz. 12:00 – start biegu głównego na dyst. 10 km
po godz. 13:00 – wręczenie i losowanie nagród wśród uczestników biegu na 5 km i 10 km

 

Sponsor główny: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Sponsorzy strategiczni: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, Yagi Poland, Electrolux Żarów, TP Reflex Group, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone, JAKO Polska, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Kwiaciarnia Pan Tulipan.

 

Utrudnienia w ruchu

Na niedzielę, 26 września zaplanowano imprezę sportową Żarowskie Biegi Strefowe na trasie: ul. Armii Krajowej (koło Urzędu Miejskiego), ul. Przemysłowa, ul. Fabryczna, ul. Kwiatowa, Plac Wolności, ul. Hutnicza, ul. Krasińskiego, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Armii Krajowej (meta). W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu. Na czas zawodów należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych.

Kto okazał się w Żarowie najlepszy przed rokiem?

Jak zwykle spore emocje sportowa towarzyszyły piątej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów, a w obu biegach na mecze zameldowało się łącznie 257 zawodników i zawodniczek. Oprócz zmagań dla dorosłych lekkoatletów odbyły się także zmagania dla najmłodszych. W biegu krótszym na dystansie 5 kilometrów najlepszy w kategorii mężczyzn był Rafał Bardziński, uzyskując czas 00:17,13. Na drugiej lokacie na metę przybiegł Bartłomiej Wojsław, który stracił do zwycięzcy 11 sekund. Trzeci był finalnie Krystian Walewski z czasem 0:17:39. W klasyfikacji pań triumfowała na tym dystansie Anna Ficner z czasem 00:18:48, która okazała się szybsza od Jagody Durkalec (00:19,05) i Małgorzaty Moczulskiej (00:19,21). Na finiszu biegu na 10 kilometrów również na najwyższym stopniu podium zameldował się Rafał Bardziński, kończąc z wynikiem 00:35,24. Pół minuty stracił do niego Tomasz Sobczyk, a trzeci w stawce Tomasz Wiśniewski już ponad minutę (00:36,38). Podobnie sytuacja wyglądała w kategorii kobiet. Wygrała Anna Ficner (00:39,12). Za nią linię mety przekroczyły: Małgorzata Moczulska (00:40,46) i Magdalena Bednarczyk (00:44,03).

/MDvR/

Poprzedni artykułZnakomite widowisko w Świdnicy zakończone wygraną gospodarzy!
Następny artykułFestiwal Spektrum: Znana jest lista filmów konkursowych