Strona główna 0_Slider Wielki powrót lata. Piękna pogoda będzie nas rozpieszczać przez kilka kolejnych dni!

Wielki powrót lata. Piękna pogoda będzie nas rozpieszczać przez kilka kolejnych dni!

0

Słoneczna i ciepła aura z temperaturami sięgającymi 26°C, a nawet 28°C – tak według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mają wyglądać najbliższe dni na Dolnym Śląsku. Zobacz prognozę IMGW oraz galerię zdjęć ze słonecznej Świdnicy!

W kolejnych dniach, włącznie z weekendem, utrzyma się ciepła i dość pogodna aura. Temperatury z doby na dobę będą coraz wyższe. W piątek (10.09) w zachodniej i północnej części kraju maksymalna temperatura powietrza może wzrosnąć nawet do 28°C, a na pozostałym obszarze Polski do 25°C. Równie ciepło będzie w sobotę. W niedzielę (12.09) pojawią się opady związane z frontem atmosferycznym i na zachodzie zrobi się chłodniej – zapowiadają synoptycy IMGW.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na środę, 8 września:

Po południu i wieczorem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, południowy.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na czwartek, 9 września:

W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie małe. Lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem miejscami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 11°C do 13°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach 70 km/h, południowy.

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 12°C do 14°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach 70 km/h, południowo-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na piątek, 10 września:

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W dzień zachmurzenia małe, po południu na zachodzie wzrastające do umiarkowanego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 25°C do 28°C. Wiatr, słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach 60 km/h, południowy.

W dzień zachmurzenia małe, po południu na zachodzie wzrastające do umiarkowanego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) pod wieczór na zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura od 12°C do 15°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach 60 km/h, południowy.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę, 11 września:

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, głównie w ciągu dnia. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach około 60 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 12 września:

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz w porywach do 60 km/h.

/IMGW, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJak urządzić pokój dla małej dziewczynki?
Następny artykułZ Nordschleife na Tor Poznań [FOTO]