Strona główna Wydarzenia Świdnica Warsztaty z uważności dla przedszkoli i szkół

Warsztaty z uważności dla przedszkoli i szkół

0

Fundacja „Z Innej Bajki” ze Świdnicy zorganizuje dla dzieci warsztaty z uważności, które będą prowadzone według autorskiej metody pracy z uważnością w edukacji „Kosmos i Kajo” – holistycznego programu wspierającego rozwój dziecka.

Ich celem jest nauka koncentracji, radzenia sobie ze swoimi emocjami i osiągania spokoju. Część warsztatów poświęcona zostanie także nauce tolerancji, życzliwości i empatii wobec drugiej osoby oraz sposobom na radzenie sobie ze stresem i uspokojeniem swoich myśli. Wszystkie te umiejętności pozwolą na obniżenie poziomu stresu, złości wśród uczestników.

– To ważne zwłaszcza teraz, kiedy zdalne nauczanie mocno wpłynęło na ich samopoczucie, poziom skupienia i zdrowie. Dzięki wsparciu PEPCOlandii przeprowadzimy cykl warsztatów, podczas których dzieci będą mogły ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Celem naszych zajęć jest pomoc w osiągnięciu spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności w dla siebie i innych – powiedziała Sylwia Łabuda, prezeska Fundacji.

– Program Kosmos i Kajo to bardzo ciekawa fabuła dla dziewczyn i chłopców, która w łatwy i prosty sposób tłumaczy kluczowe zjawiska potrzebne do zrozumienia istoty życia emocjonalnego i życia społecznego – dodaje.

Zajęcia poprowadzi Joanna Chorąży, certyfikowana instruktorka programu “Kosmos i Kajo – Uważność w edukacji” oraz realizatorka programu “Akademia Mindfulness dla Młodzieży.” – Warsztaty przeprowadzimy w 4 grupach dla dzieci w wieku 6-10 lat. To czy będą to przedszkola czy szkoły podstawowe zależy w dużej mierze od placówki. Ogłosiliśmy rekrutację do projektu, ponieważ chcemy wiedzieć jak nauczyciele planują wykorzystać wiedzę z warsztatów, a do dyspozycji mamy tylko 4 grupy – wyjaśnia.

Chęć udziału można zgłaszać za pomocą formularza rekrutacyjnego. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie wydarzenia – https://www.facebook.com/events/595954131585396

Rekrutacja zakończy się 30 września 2021 o godzinie 23:59.

/Informacja organizatora/

Poprzedni artykułByły ksiądz Paweł K. ze Świdnicy zakończył karę więzienia za pedofilię
Następny artykułUschnięte zastępują nowymi. Dosadzanie roślin w Parku Centralnym