Strona główna Kultura W Żarowie o młodych filmowcach

W Żarowie o młodych filmowcach

0

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View”  Fundacja Inicjatywa B zaprasza na moderowane spotkanie pt. „Młodzi filmowcy z Dolnego Śląska – dotychczasowe sukcesy i perspektywy na przyszłość”, w ramach którego Piotr Czerkawski poprowadzi rozmowę z Pawłem Kosuniem, producentem filmów  Wieża. Jasny dzień, Las, 4 rano, W cieniu.

Będzie to spotkanie tematyczne z zakresu twórczości młodych filmowców z Dolnego Śląska, ich dorobku filmowego oraz perspektyw na kolejne produkcje filmowe. Spotkanie obejmie zagadnienia tj. planowanie produkcji filmowej, sposoby realizacji materiałów wizualnych, autokreacja, finansowanie własnej produkcji filmowej, relacje z producentami, trudności w realizacji filmu oraz funkcjonowanie filmów na festiwalach filmowych. W ramach spotkania producent Paweł Kosuń, w rozmowie autorskiej opowie o swojej twórczości, trudnościach i sukcesach. Spotkanie będzie doskonałym przygotowaniem dla rozpoczynających przygodę z szeroko pojętym filmem osób, ale także będzie cenną informacją dla tych, którzy chcą poznać drogę filmu od preprodukcji do premiery.

Piotr Czerkawski – Krytyk filmowy, laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2017 roku, dwukrotnie wyróżniony w konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego. Stale współpracujący m.in.: z „Kinem” i portalem Filmweb.pl. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Spotkanie odbędzie się 2 października o godz. 19.00 w sali na dworcu PKP w Żarowie (Żarowska Izba Historyczna). Bezpłatne wydarzenie filmowe realizowane jest zgodnie z obowiązującymi normami sanitarno-epidemiologicznymi.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa Geospace, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Patronat medialny:Radio Sudety 24, Swidnica24.pl oraz Doba.pl. 12. edycję Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”.

Poprzedni artykułAwaria goni awarię. Świdniccy wodociągowcy zajmą się wymianą sieci na Osiedlu Młodych?
Następny artykułJak udzielać pierwszej pomocy? Zapraszają na bezpłatne warsztaty