Strona główna Sport Inne Trzy krążki podczas Mistrzostw Małopolski

Trzy krążki podczas Mistrzostw Małopolski

0

Wolbrom był w połowie września gospodarzem 13. Międzynarodowych Mistrzostw Małopolski juniorek i juniorów młodszych oraz młodziczek i młodzików w judo. W turnieju wystartowało około 200 zawodników z 34 klubów z Polski i 4 klubów spoza granic naszego kraju – z Węgier, Słowacji, Rumunii, a także Czech.

Sekcję judo AKS-u Strzegom w grupie juniorek młodszych reprezentowały Zuzanna Oleksiuk oraz Nikola Kamińska. Zuzia zajęła ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii do 52 kg, natomiast Nikola w kategorii +78 kg wywalczyła drugą lokatę. W kategorii młodziczek wystartowały dwie zawodniczki – Julia Herbut i Klaudia Borowiec. Julia w kategorii do 44 kg sięgnęła po brązowy medal, a Klaudia w tej samej kategorii wagowej wywalczyła miejsce piąte. Dziewczyny pokazały na macie prawdziwego ducha walki i stoczyły naprawdę bardzo dobre pojedynki. Trenerem strzegomskich judoczek jest Józef Smoter.