Strona główna 0_Slider Świdnica na rowery! Miłośnicy jednośladów przejechali przez miasto

Świdnica na rowery! Miłośnicy jednośladów przejechali przez miasto [FOTO/VIDEO]

3

Kilkaset osób wzięło udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Kolarze przejechali ulicami Świdnicy sprzed Urzędu Miejskiego do Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się piknik sportowy.

O godzinie 10.00 rowerzyści wyruszyli na specjalnie oznakowaną trasę mierzącą 10 kilometrów. Następnie jadąc ulicami Świdnicy dotarli na stadion, gdzie o 11.00 rozpoczął się piknik sportowy. Zaplanowano ciepły poczęstunek, atrakcje dla dzieci, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica” oraz pokazy akrobatyczne. Podczas pikniku prowadzona była akcja charytatywna dla świdnickiego sportowca, Andrzeja Żumanowa na zakup protezy.

W trakcie wydarzenia pracownicy wydziału transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy prowadzili ankietę preferencji pasażerskich. Odbyła się również prezentacja samochodu elektrycznego z salonu Jodko Schiewe oraz nauka udzielania pierwszej pomocy przez Świdnicką Szkołę Ratownictwa. W alkogoglach i narkogoglach można było poczuć się jak kierowca znajdujący się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Najmłodsi mogli z kolei mogli wziąć udział w mini paradzie, czyli przejeździe pojazdami napędzanymi akumulatorami.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułDzień bez samochodu w Strzegomiu. Autobusami pojedziesz za darmo