Strona główna 0_Slider Świdnica muralami stoi. Dzieło przedstawiające Stanisława Lema gotowe

Świdnica muralami stoi. Dzieło przedstawiające Stanisława Lema gotowe [FOTO]

1

Po Andrzeju Wajdzie, Tomaszu Stańce, Irenie Sendlerowej i licznych aniołach świdnicki artysta plastyk Robert Kukla uwiecznił na murze kolejną postać. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami we wtorek zakończyły się prace przy muralu przedstawiającym najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Wizerunek Stanisława Lema można podziwiać na ścianie budynku na rogu ulic Bohaterów Getta i Siostrzanej.

Świdnica ma bogatą kolekcję murali, do czego przyczynił się Robert Kukla, artysta plastyk związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. W różnych dzielnicach miasta można oglądać jego prace o najróżniejszej tematyce, od sportowej do symbolicznej. Artysta odpowiada za stworzenie m.in. muralu poświęconego Irenie Sendlerowej, wielkiego wizerunku Andrzeja Wajdy, czy też kolarskiego muralu w tunelu na Kraszowicach.

Najnowsze dzieło świdnickiego artysty poświęcone jest postaci Stanisława Lema, nazywanego najwybitniejszym przedstawicielem polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Doceniając poczesne miejsce autora w literaturze XX wieku i jego znaczenie dla rozwoju kultury polskiej i światowej, Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema. W tym roku przypada również 100. rocznica urodzin pisarza. Z tego też względu powstał świdnicki mural.

We wtorek zdemontowane zostały rusztowania, w pełni odsłaniając gotowe dzieło.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNagi prokurator spacerujący po Świdnicy „gwiazdą” zagranicznych mediów
Następny artykułZnakomite występy młodzików – wygrali niemal wszyscy…