Strona główna 0_Slider Ruszyła przebudowa Sikorskiego. Pierwszy etap bez poważniejszych zmian w organizacji ruchu

Ruszyła przebudowa Sikorskiego. Pierwszy etap bez poważniejszych zmian w organizacji ruchu [FOTO]

10

Od budowy parkingu i sięgacza rozpoczął się remont fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego. Drogowa inwestycja obejmie odcinek od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ulicy Strzegomskiej do skrzyżowania z ulicą Langiewicza. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca przyszłego roku.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, zatok autobusowych i chodników. Wybudowany będzie sięgacz do budynków mieszkalnych nr 42 A-E oraz parking naprzeciwko szkoły. Dobudowana będzie droga rowerowa. Równocześnie wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowana kanalizacja deszczowa. Wraz z robotami drogowymi prowadzone będą prace instalacyjne realizowane przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W pierwszym etapie inwestycji wykonawca przystąpił do prac, które na razie nie wymagają wprowadzania dużych zmian w organizacji ruchu. Z użytkowania wyłączony zostanie przystanek autobusowy po stronie obiektu handlowego. Wprowadzono na razie oznakowanie ostrzegawcze i ograniczające prędkość. O terminach wprowadzania kolejnych etapów organizacji ruchu drogowego będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem – przekazuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Drogowa inwestycja pochłonie ponad 2 mln 900 tys. złotych. Remont zdewastowanego odcinka ruchliwej ulicy został dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

/UM Świdnica, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWalczyli z pożarem budynku gospodarczego [FOTO]
Następny artykułPonad 1500 hospitalizowanych w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia o sytuacji epidemicznej