Strona główna Kultura Rozpoczną sezon kulturalny w Świdnicy

Rozpoczną sezon kulturalny w Świdnicy

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na Inaugurację Sezonu Kulturalnego, która odbędzie się 16 września godz. 18.00, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43.

W czasie uroczystej gali nastąpi wręczenie nagród prezydenta Świdnicy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz statuetki „Mecenasa Kultury”. Wydarzenie zwieńczy koncert Anny Jurksztowicz z gościnnym udziałem Krzysztofa Napiórkowskiego.

Tegorocznymi laureatami są: Mariola Szaciło-Mackiewicz za całokształt działalności w zakresie upowszechniania kultury oraz Bartosz Łabuda – za upowszechnianie kultury w zakresie edukacji muzycznej oraz współtworzenie i koordynację projektów muzycznych. Prezydent Świdnicy podjęła także decyzję o wyróżnieniu Krzysztofa Dworenko-Dworkina za popularyzowanie Świdnicy poprzez historyczne eventy rekonstrukcyjne. W tym roku statuetkę „Mecenasa Kultury” otrzyma firma Wagony Świdnica Sp. z o. o.

Są jeszcze bilety na udział stacjonarny w wydarzeniu, a szczegółowe informacje na stronie ośrodka kultury. Będzie także prowadzony streaming z części oficjalnej. Tu link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/276046110784367

Poprzedni artykułDerbowe starcie w Pucharze. Biało-zieloni grają z Górnikiem Wałbrzych [RELACJA LIVE]
Następny artykułNiespodzianki nie było, gramy dalej w Pucharze Polski! [FOTO]