Strona główna Artykuł sponsorowany Rolety plisowane na wymiar – zalety i wady modnych osłon w 2021

Rolety plisowane na wymiar – zalety i wady modnych osłon w 2021

0
Wśród bezsprzecznych bestsellerów minionych lat można z powodzeniem umiejscowić tytułowe plisy okienne na wymiar. To uniwersalne w designie, łatwe w obsłudze i stosunkowo niedrogie osłony wewnętrzne, które sprawdziły się na polskim rynku. O wadach i zaletach tych wyrobów opowiada czołowy polski producent, firma Master Rolety.

Rolety plisowane na wymiar – jakie zalety?
Najpierw jasne strony. Największą zaletą, jaką oferują plisy na wymiar, jest ich wszechstronność i funkcjonalność. Specjalistyczny mechanizm pozwala opuszczać roletę do góry i w dół, dzięki czemu sami ustalamy stopień zasłonięcia okien oraz ilość wpadającego do wnętrza światła. To lekkie i kompaktowe osłony wewnętrzne, w dodatku wdzięczne w obsłudze: rolety plisy na wymiar można zasłaniać przy użyciu solidnego uchwytu profilowego, a nie łańcuszka czy sznurka, jak było w przypadku starych modeli rolet materiałowych.

Rolety dostępne na Master.Kalisz.pl posiadają ponadto technologię z wykorzystaniem materiały blackout, pozwalającego na podwyższone zacienianie pomieszczeń – doskonałe do sypialni czy biur. Rolety plisowane na wymiar (Sklep.master.kalisz.pl/10-rolety-plisowane-na-wymiar) pozwalają ominąć ograniczenia związane z dużą lub niestandardowych kształtów wnęką okienną. Podsumowując – plisa na wymiar to wybór dla nowoczesnego wnętrza, gdzie funkcjonalność idzie w parze z wyszukanym stylem.

Rolety plisowane na wymiar – jakie wady?
Przedstawiciel Master.Kalisz.pl nie zapomina również o wadach tych osłon wewnętrznych, a także nie pomija przeciwwskazań lub uwag w zastosowaniu. Rolety plisy na wymiar nie powinny być chociażby montowane blisko szyby i w miejscach, gdzie stale narażone są na wilgoć i parę, np. w kuchni. Warto wiedzieć także, że producenci nie zalecają prania rolety plisowanej – produkt ten nie jest więc zalecany w miejscach o podwyższonym ryzyku zachlapania, poplamienia itd.

Do porad, uzyskanych od producenta można dopisać także jedną, istotną kwestie użytkową. Plisy okienne na wymiar, gdy są długotrwale rozciągnięte przez bardzo długi czas mogą stracić swój plisowany charakter, materiał może ulec deformacji. Nie zdarza się to często, ale warto wiedzieć, że to osłona wewnętrzna przeznaczona do mocno użytkowanych przestrzeni, jak np. salony, sypialnie czy biura.

Rolety plisowane na wymiar – dlaczego warto, gdzie zamówić?
Dlaczego istotną kwestią są rolety harmonijkowe na wymiar, a nie rozwiązania katalogowe? Otóż producenci zalecają wyroby dedykowane dla konkretnej osłony dlatego, że wygląda to o wiele lepiej w pomieszczeniu, a efekt regulacji nasłonecznienia jest pełniejszy – rolety plisowane na wymiar przykrywają całą powierzchnię szyby, promieniowanie nie bocznikuje i nie utrudnia np. snu czy pracy.

Najlepiej więc zamawiać plisy na wymiar bezpośrednio u producentów, gdzie czeka nas dobra cena, solidny produkt, terminowa realizacja i fachowa obsługa (więcej na Master.Kalisz.pl).

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułByło „Lato na podwórku”, będzie „Otwarta Pracownia Młodzieży”
Następny artykułPonad 1200 nowych zakażeń koronawirusem. Raport resortu zdrowia