Strona główna Wydarzenia Strzegom Remiza w Granicy z nową bramą

Remiza w Granicy z nową bramą

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Granicy została laureatem programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij Swoje Otoczenie”. Dzięki otrzymanemu grantowi stara, zniszczona brama garażowa została wymieniona na nową, w pełni zautomatyzowaną.

Wymiana bramy to ostatni etap projektu termomodernizacji remizy OSP. Termomodernizacja pomoże utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku i sprawi, że korzystanie z remizy będzie bardziej komfortowe i ekonomiczne. Znacząco poprawi się jakość i komfort prowadzonych w remizie szkoleń czy spotkań lokalnej społeczności. Ponadto nowa, automatyczna brama umożliwi szybsze reagowanie na wezwania do akcji ratowniczych.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Jest skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych. Dzięki dofinansowaniu od PSE możliwe jest wprowadzanie ważnych i długotrwałych zmian w otoczeniu. Grant mogą otrzymać projekty z siedmiu obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Na terenie gminy Strzegom i powiatu świdnickiego PSE budują linię 400 kV relacji Mikułowa – Świebodzice. Inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia wystarczających, stabilnych dostaw energii elektrycznej do wszystkich odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

/Informacja i zdjęcie OSP Granica, opr. red./

Poprzedni artykułCel na sobotę – „ustrzelić” Orła [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułPrzebudowa basenu letniego. Po rozbiórce przyszła pora na rozpoczęcie modernizacji [FOTO]