Strona główna 0_Slider Poważny wypadek na drodze Świdnica-Burkatów. Jedno z aut dachowało

Poważny wypadek na drodze Świdnica-Burkatów. Jedno z aut dachowało [FOTO]

0

W poniedziałek rano na wyjeździe ze Świdnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Poszkodowana została kobieta kierująca jednym z pojazdów.

Do wypadku doszło o godzinie 8.04. – Na ulicy Bystrzyckiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jeden z nich dachował i znalazł się w rowie. Podróżowały nim dwie osoby, jednej z nich obecnie udzielamy kwalifikowanej pierwszej pomocy – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Kierujący pojazdem marki Skoda, jadący od strony Opoczki, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Kia i doprowadził do zdarzenia, w wyniku którego Kia dachowała. Kierująca z Kii została przewieziona do szpitala – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i dostosowywanie prędkości do coraz bardziej jesiennych warunków panujących na drodze.

/mn/