Strona główna Kultura Podziel się książką! W Świdnicy stanęły plenerowe biblioteczki

Podziel się książką! W Świdnicy stanęły plenerowe biblioteczki [FOTO]

1

Plenerowe biblioteczki dotarły do Świdnicy. Dzięki oszklonym gablotom, które ustawione zostały na skwerze przy ulicy Wałowej oraz na promenadzie przy ulicy kardynała Stefana Wyszyńskiego, mieszkańcy będą mogli w łatwy sposób sięgnąć po ciekawe pozycje literackie, a także wymienić się książkami.

Powstały obecnie dwie biblioteczki. Czy będzie ich więcej? Zobaczymy, jaki będzie ich odbiór, czy będą się cieszyły zainteresowaniem, a także czy będą na to środki – mówiła Ewa Cuban, dyrektor świdnickiej biblioteki, podczas otwarcia plenerowej biblioteczki, która stanęła na promenadzie przy ulicy kardynała Stefana Wyszyńskiego. – Chcieliśmy sprostać oczekiwaniom naszych mieszkańców. Mamy pandemię, w związku z czym do biblioteki może przychodzić mniej osób i wypożyczać książki. Tutaj będziemy książki dostarczać, będziemy pilnować tych miejsc, żeby zapewnić jak najciekawszą ofertę – wskazywała Cuban.

Biblioteczki mają służyć mieszkańcom do dzielenia się książką. Korzystajmy do woli z książek, które znajdą się w biblioteczkach i jeśli tylko mamy jakieś w domu, włóżmy je do biblioteczki, żeby następna osoba mogła ją przeczytać. Dbajmy o nie, bo to jest nasze wspólne dobro – wskazują pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy.

Projekt został zrealizowany w ramach świdnickich obchodów roku Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Lema. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej zwróciliśmy się z pytaniem o koszt zakupu oraz montażu biblioteczek. Dyrektor Cuban zapowiedziała, że ustosunkuje się do zapytania na piśmie.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwiatowy producent pieczywa i główny dostawca sieci McDonald’s rozbuduje fabrykę w Strzegomiu [FOTO]
Następny artykułEugeniusz Kępa dołączy do grona Honorowych Obywateli Świdnicy? Mistrz cukiernictwa otwierał serce dla potrzebujących