Strona główna 0_Slider Po raz szósty o prym w Żarowie

Po raz szósty o prym w Żarowie [WYNIKI, FOTO]

0

Sportowej rywalizacji i walki z czasem nie zabrakło w niedzielę, 26 września także w Żarowie. To właśnie tu odbyła się ciesząca dużym zainteresowaniem szósta edycja Żarowskich Biegów Strefowych. Oprócz biegów pań i panów na dystansach 5 i 10 kilometrów odbyły się wydarzenia towarzyszące dla najmłodszych.

Na dystansie krótszym – 5 kilometrów wśród mężczyzn najszybszy był Jan Kaczor, który jak się okazało później został dominatorem szóstej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Triumfator uzyskał czas 00:16,05 sek. i o 11 sekund wyprzedził drugiego Mateusza Demczyszaka i już o ponad minutę trzeciego w stawce Dariusza Szczepanika. Wśród pań na dystansie 5 kilometrów królowała Anna Ficner (00:18,58). Druga była Jagoda Durkalec (00:19,17), a trzecia Sonia Rozumkiewicz (00:21,39). Na dystansie dwukrotnie dłuższym w kategorii panów najlepsza była wspomniana wcześniej dwójka. Wygrał ponownie Jan Kaczor (00:35,03), a drugą lokatę wywalczył Mateusz Demczyszak (00:35,15). Trzecie miejsce wśród mężczyzn zdobył Tomasz Sobczyk (00:36,18), który w kategorii open był jednak czwarty, ustępując miejsca najlepszej wśród kobiet – Aleksandrze Jędrzejewskiej (00:36,05). Zwyciężczyni całkowicie zdominowała rywalizację wśród kobiet pokonując o blisko 3 minuty drugą Annę Ficner i o prawie 6 minut trzecią Katarzynę Chomę.

Szczegółowe wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3437/

Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 kilometrów czekały nagrody finansowe. W tegorocznej edycji znalazły się wszystkie kategorie, które pojawiły się w latach ubiegłych. Po raz kolejny osoby, które zdecydowały się wystartować w obydwu dystansach, sklasyfikowani zostali w „Żarowskiej Piętnastce”. W biegu głównym na dystansie 10 km nagrodzone zostały najlepsze małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej “Invest-Park”, wyłonieni zostali najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km. Bieg główny, to również rywalizacja najlepszych grup biegaczy. Warto było licznie wziąć udział na dystansie 10 km, gdyż dla najliczniejszej grupy była przewidziana specjalna nagroda. Wydarzeniem towarzyszącym były biegi dla dzieci, które odbyły się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie. Tam też zlokalizowane było miasteczko biegowe, gdzie znajdowały się stoiska sponsorów.

Sponsor główny: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Sponsorzy strategiczni: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, Yagi Poland, Electrolux Żarów, TP Reflex Group, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone, JAKO Polska, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Kwiaciarnia Pan Tulipan.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/