Strona główna Sport Inne Po raz siódmy uczcili pamięć Wiesia Kułakowskiego

Po raz siódmy uczcili pamięć Wiesia Kułakowskiego [FOTO]

0

Para Andrzej Pawłowski / Elżbieta Orzechowska okazał się najlepsza podczas siódmej edycji Memoriału Wiesława Kułakowskiego poświęconego pamięci wielkiego propagatora świdnickiego sportu. Rywalizacja zorganizowana na kortach zlokalizowanych na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywała się tradycyjnie w kategorii mikstów wyłonionych w drodze losowania.

Choć prognozy zapowiadały opady deszczu to na szczęście po raz kolejny udało się przeprowadzić siódmą już edycję turnieju tenisowego mikstów upamiętniającej postać Wiesia Kułakowskiego, znanego i lubianego propagatora tej dyscypliny sportu. W niedzielę, 12 września o godz. 10.00 na świdnickie korty weszły rozlosowane wcześniej pary mieszane, by wyłonić zwycięzcę w tegorocznym turnieju. O godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, w którym tradycyjnie uczestniczyła Halina Kułakowska, żona Wiesia wraz z synem, synową i wnukami. Kilka słów wspomnień wygłosił Zygmunt Worsa, wicestarosta powiatu świdnickiego. Nie zabrakło też władz miasta w osobie Jerzego Żądło, wiceprezydenta Świdnicy oraz Wiesława Żurka, świdnickiego radnego. Organizatora reprezentował Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Łukasz Zięta, przedstawiciel operatora kortów czyli BreakPoint Tenis&Bar Świdnica. Spotkania rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a większość z nich kończyła się dopiero w tie-breaku. O bardzo wyrównanym poziomie rywalizacji świadczy fakt, że po rozegraniu wszystkich meczów dwie drużyny miały taką samą liczbę zdobytych punktów i o zwycięstwie zadecydowało ich bezpośrednie wcześniejsze spotkanie, które skończyło się w tie-breaku. Ostatecznie mistrzami mikstów do przyszłorocznego turnieju została para Elżbieta Orzechowska i Andrzej Pawłowski. Na drugim miejscu podium stanęli Joanna Baziak i Ireneusz Wiercigroch. Na zakończenie po rozdaniu nagród uczestnicy turnieju zasiedli przy wspólnym grillu. Nad całością rywalizacji i przebiegu turnieju czuwali: Waldemar Kurek i Łukasz Zięta.

Organizatorami 7. Turnieju Tenisowego Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Break Point Tenis&Bar przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatu Świdnickiego, firmą JAKO i Fundacją Łączy Nas Football. Do zmagań doszło w niedzielę, 12 września.

Końcowa klasyfikacja:
1. Elżbieta Orzechowska
2. Joanna Baziak, Ireneusz Wiercigroch
3. Małgorzata Misiek, Jacek Orzechowski
4. Katarzyna Kałat, Piotr Baziak
5. Edyta Pawłowska, Mariusz Paździora
6. Justyna Orzechowska, Piotr Orzechowski

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu. 74-letni Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPodziękowali za plony podczas dożynek w Łażanach [FOTO]
Następny artykułRadny PiS chce zmiany w nazwie ulicy kard. Wyszyńskiego. Prezydent odpowiada