Strona główna 112 Pięciu kierujących „na podwójnym gazie”. Rekordzista miał blisko 3 promile

Pięciu kierujących „na podwójnym gazie”. Rekordzista miał blisko 3 promile

0

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. W miniony weekend na terenie powiatu świdnickiego zatrzymano aż pięciu kierowców jadących pod wpływem alkoholu.

Policjanci wielokrotnie zwracali się już do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż są osoby nieodpowiedzialne, które decydują się na jazdę na tzw. podwójnym gazie i tym samym nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci powiatu świdnickiego wyeliminowali z dalszej jazdy 5 takich kierowców – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. – Mężczyzna zatrzymany został przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy na terenie Żarowa w dniu 18 września około godziny 8.30. 50-latek kierował pojazdem marki VW. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili 50-latkowi jaki i pozostałym czterem kierującym „na podwójnym gazie” dalszą jazdę – informuje Ząbek.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie amatorzy „jazdy po kieliszku” odpowiedzą przed sądem. – W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułTakimi pociągami pojedziemy do Sobótki i Wrocławia? Pierwszy hybrydowy skład szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku [FOTO]
Następny artykułProgram „Czyste Powietrze”. Za tydzień spotkanie informacyjne dla mieszkańców