Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica OSP Mokrzeszów z nowym sprzętem do nauki pierwszej pomocy

OSP Mokrzeszów z nowym sprzętem do nauki pierwszej pomocy

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrzeszowie została wyposażona w sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednostka wykorzystuje go do edukacji mieszkańców. Środki na ten cel pochodzą z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W wyposażeniu znajdują się defibrylator, a także torba medyczna. Profesjonalne narzędzia pozwoliły na organizację cyklu szkoleń z pierwszej pomocy. Mieszkańcy miejscowości Mokrzeszów, gminy Świdnica oraz powiatu świdnickiego w trakcie kursów uczyli się m.in. oceny stanu poszkodowanych, kontroli czynności życiowych i postępowania z osobami nieprzytomnymi. Program obejmował także zasady przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych i dzieci. Na realizację celu przeznaczono ponad 5 tys. zł.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu. Granty są przyznawane w siedmiu kategoriach: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

/OSP Mokrzeszów, opr. red./
Zdjęcia OSP w Mokrzeszowie

Poprzedni artykułSpołecznik Waldemar Woźniak ma już wymarzone terenowe auto! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWracają czwartki lekkoatletyczne. Nowa edycja tylko dla dzieci z powiatu świdnickiego!