Strona główna 112 Nietoperz w dziecięcym wózku, nieostrożne porządki na strychu i mandat za niesprzątanie...

Nietoperz w dziecięcym wózku, nieostrożne porządki na strychu i mandat za niesprzątanie po pupilu. Interwencje straży miejskiej

0

Od 3 do 9 września funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 163 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

3 września 2021 roku o godz. 9.30 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosiła się n/n kobieta, która na ul. Wałbrzyskiej znalazła portfel z gotówką i dokumentami. Łatwo ustalono właściciela, który odzyskał tak cenną zgubę.

4 września 2021 roku o godz. 12.03 operator monitoringu miejskiego zauważył na Placu Św. Jana Pawła II leżącego na ławce mężczyznę. Na miejscu strażnicy ustali, że mężczyzna jest trzeźwy, wcześniej upadł i bolą go plecy. Wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu.

6 września 2021 roku o godz. 16.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Kotlarskiej dotyczące rozbitej szyby, która wypadła z okna strychowego na chodnik. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Nieostrożna lokatorka porządkująca strych została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Na szczęście spadające szkło nie wyrządziło nikomu krzywdy.

8 września 2021 roku o godz. 15.13 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Wrocławskiej dotyczące właścicieli psa, którzy nie sprzątają po swoim pupilu. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to pierwsze wykroczenie i nałożyli na mało odpowiedzialnego właściciela mandat 100 zł.

9 września 2021 roku o godz. 18.19 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zwróciła się z prośbą o pomoc kobieta, której podczas spaceru w Rynku do wózka dziecięcego wpadł nietoperz i zaplątał się w siatkę. Strażnicy uwolnili zaplątanego nietoperza po czym w parku wypuścili go na wolność.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułRadny PiS chce zmiany w nazwie ulicy kard. Wyszyńskiego. Prezydent odpowiada
Następny artykułPrzeterminowane jedzenie w schronisku dla bezdomnych. Sprawa trafiła do prokuratury