Strona główna 0_Slider Nagi prokurator ze Świdnicy ma już swoją piosenkę

Nagi prokurator ze Świdnicy ma już swoją piosenkę [VIDEO]

11

Historia prokuratora Macieja W. ze Świdnicy obiegła nie tylko polskie, ale i światowe media. Spacer i zakupy w negliżu zainspirowały także jednego z artystów kabaretowych, który napisał o prawniku ogniste tango.

9 września nagi mężczyzna spacerował m.in. w rejonie ulic Rolniczej, Kilińskiego i Kopernika, a także odwiedził jeden z osiedlowych sklepów, zwracając swoją osobą uwagę mieszkańców Świdnicy. Na miejsce skierowany został patrol policji, który zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę. – 38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu świdnickiego, został przekazany rodzinie – mówiła Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy potwierdził z kolei, że “nieobyczajnego wybryku” dopuścił się prokurator “pełniący służbę w jednej z jednostek okręgu świdnickiego”, który w chwili zdarzenia przebywał na urlopie. Prokurator miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zawieszony w obowiązkach, a sprawa trafiła do rzecznika dyscyplinarnego.

Historia zainteresowała media na całym świecie, od Turcji, przez Tajwan po Indonezję i stała się inspiracją dla artysty kabaretowego. Tango o nagim prokuratorze ze Świdnicy napisał Maurycy Polaski, znany widzom z Kabaretu pod Wyrwigroszem, który prowadzi także własny kanał na Youtube.