Strona główna 0_Slider Nagi prokurator spacerujący po Świdnicy został zawieszony. Grozi mu wydalenie ze służby...

Nagi prokurator spacerujący po Świdnicy został zawieszony. Grozi mu wydalenie ze służby prokuratorskiej

18

Prokuratura Krajowa zabrała głos w sprawie incydentu z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, do którego doszło w czwartek na świdnickim Osiedlu Zarzecze. Pijany i kompletnie nagi 38-latek widziany był na kilku ulicach, a także w jednym ze sklepów.

Przypomnijmy, w czwartkowe przedpołudnie nagi mężczyzna spacerował m.in. w rejonie ulic Rolniczej, Kilińskiego i Kopernika, a także odwiedził jeden z osiedlowych sklepów, zwracając swoją osobą uwagę mieszkańców Świdnicy. O sytuacji powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Na miejsce skierowany został patrol policji, który zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę. – 38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu świdnickiego, został przekazany rodzinie – mówiła Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Według ustaleń portalu Swidnica24.pl, potwierdzonych w kilku źródłach, zatrzymanym przez policję mężczyzną był 38-letni Maciej W., który w 2016 roku został powołany na prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świdnicy przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę. Doniesień tych nie komentował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, potwierdzając jednak, że „nieobyczajnego wybryku” dopuścił się prokurator. – Był to prokurator pełniący służbę w jednej z jednostek okręgu świdnickiego, przebywający w tym momencie na urlopie – informował krótko Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, odsyłający po dalsze informacje do Prokuratury Krajowej.

W piątek do sprawy odniosła się Prokuratura Krajowa. – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, którego dotyczą doniesienia medialne, został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych, a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia przez niego godności urzędu – wyjaśnia Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy PK. – Prokuratur pracę w prokuraturze rozpoczął w 2011 r., początkowo w Wałbrzychu, a następnie w Świdnicy. Przełożeni nie zgłaszali dotąd uwag do merytorycznych aspektów jego pracy – informuje Łapczyński.

Jak dodaje, zgodnie z przepisami ustawy Prawo o prokuraturze „karą dyscyplinarną dla prokuratora może być upomnienie, nagana, obniżenie wynagrodzenia zasadniczego, kara pieniężna, usunięcie z zajmowanej funkcji, przeniesienie na inne miejsce służbowe lub wydalenie ze służby prokuratorskiej”.

/mn/

Poprzedni artykuł623 hospitalizowanych w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia o sytuacji epidemicznej
Następny artykułŻarowskie święto plonów już w sobotę